background

Aktualności

Finaliści Tubądzin Design Awards na Salone del Mobile 2017

Opublikowano: 16.11.2017, 13:30

W pierwszej edycji TDA zgłoszono ponad 1200 wyjątkowych projektów. Autorzy najlepszych z nich w kwietniu wyjechali na Salone del Mobile 2017 do skąpanego w słońcu Mediolanu.

Salone del Mobile, to prestiżowa impreza rokrocznie odwiedzana przez setki tysięcy gości. Podczas targów prezentowane są najnowsze trendy we współczesnym designie. Zwycięzcy pierwszej edycji Tubądzin Design Awards i Tubądzin Design Awards International mieli możliwość uczestniczyć nie tylko w targach, ale także imprezach towarzyszących.

W tym roku w ramach SUPERDESIGN Show w Superstudio Più prezentowana była ekspozycja POLISH DESIGN. Tomorrow is today, której kuratorką była Dorota Koziara. Podczas wernisażu jednej z najwybitniejszych polskich designerek i jednocześnie przewodniczącej Jury Tubądzin Design Awards towarzyszyli laureaci TDA.

Mediolan, jako stolica światowego designu, inspirował na każdym kroku. Prócz zwiedzania wystaw i ekspozycji podczas targów, zwycięzcy konkursu mieli także okazję poznać miasto i przyjrzeć się takim perełkom architektury jak Katedra Duomo, Galeria Wiktora Emanuela II, czy Zamek Sforzów. Nie zabrakło również czasu na kuluarowe rozmowy z projektantami z całego świata, a także rozsmakowanie się we włoskiej kuchni.

Druga edycja wystartowała! Zachęcamy do zgłaszania projektów. Na autorów najlepszych z nich czekają wyjątkowe nagrody, a wśród nich: Grand Prix Monolith 2018 w wysokości 2 500 euro i wyjazd do Nowego Jorku, wyjazdy do Mediolany, staże w Dorota Koziara Studio w Mediolanie, w Villa International w Budapeszcie, czy w WWAA w Warszawie!

(powrót >)