background

Aktualności

Tubądzin Arena Design

Opublikowano: 07.04.2020, 07:30

Sukcesy „Tubądzin Arena Design – wellbeing” w 2019 r. na Ukrainie i na Węgrzech spowodowały ogromny popyt wśród branży architektonicznej na podobne wydarzenia w Europie Środkowo-wschodniej.

Niestety, w związku ze światową pandemią, a także zakazami podróży oraz uszczelnieniem granic, formuła bezpośrednich spotkań musi zostać tymczasowo zawieszona. Zdrowie i bezpieczeństwo osób biorących udział w spotkaniach jest dla firmy najważniejsze, dlatego Grupa Tubądzin pracuje obecnie nad alternatywnymi możliwościami kolektywnej wymiany wiedzy i inspiracji w branży. Korzystając z możliwości technologicznych wirtualnej rzeczywistości i zachowując podstawowe założenia Tubądzin Arena Design, dyskusja o najważniejszych wyzwaniach w branży nadal jest możliwa i potrzebna.

Tymczasem za nami pierwszy kwartał międzynarodowych spotkań w środkowoeuropejskim regionie, który warto podsumować. Do udziału w tegorocznej edycji zaproszono, oprócz biur węgierskich i ukraińskich, najlepsze biura projektowe i architektów z Mołdawii i Rosji. Aktualnie znaleźliśmy się w sytuacji, w której musimy zmierzyć się z realiami zmiennego i niepewnego świata. Dlatego najbardziej potrzebna jest jasna wizja tego dokąd zmierzamy jako branża oraz konsekwencja w realizacji tej wizji. W czasach kryzysu widzimy jak ważna jest jakość ludzkiego życia, rozumiana zarówno jako więzi międzyludzkie, ale też otoczenie, w którym żyjemy.

Ideą edycji programu z zagranicznymi partnerami w 2020 r. jest hasło „zero waste” czyli praca nad nowym podejściem do korzystania z zasobów przy tworzeniu obiektów, przestrzeni czy produktów, które służyć mogą odbiorcom przez długie lata. Program Tubądzin Arena Design skupia się w tym roku na zmianach zachodzących w życiu nie tylko człowieka, ale też pokoleń. Z tej szerokiej i długotrwałej perspektywy przygląda się odpowiedzialności architekta związanej ze zrównoważonym planowaniem przestrzeni oraz obiektów – zarówno prywatnych, jak i użyteczności publicznej.

Partnerami dotychczasowych wydarzeń na Ukrainie było Biuro Architektoniczne i Projektowe Agencja Zdorenko. Patronatem i wsparciem objął je także najważniejszy magazyn wnętrzarski – Prima Interior, który zarówno jest partnerem konkursu Tubądzin Design Awards. W dotychczasowych panelach w 2019 i 2020 r. wzięło już udział ponad 800 architektów i przedstawicieli branży – z Ukrainy i spoza niej. Poniżej zamieszczamy relację video z Tubądzin Arena Design w Kiszyniowie zrealizowaną przez firmę Artizana.

(powrót >)