background

Aktualności

Ekologiczne rozwiązania oświetleniowe AQForm

Opublikowano: 20.10.2020,7:00

Świadomość społeczeństwa związana z wytwarzaniem szkodliwych czynników degradujących środowisko staje się coraz większa. Widać to na przykładzie działań producentów grzejników, produktów codziennego użytku, czy oświetlenia, którzy proponują bardziej ekologiczne rozwiązania, minimalizujące szkodliwe działanie i emisję pierwiastków chemicznych do atmosfery. Przykładem są działania marki AQForm, która posiada w swojej ofercie m.in. energooszczędne oświetlenie LED.

W trosce o środowisko

Działań, które można podjąć w trosce o środowisko, jest naprawdę wiele. Często wystarczą dobre chęci, by do codziennych czynności wprowadzić bardziej ekologiczne nawyki. Zaliczamy do nich np. zakręcanie wody podczas mycia zębów czy zmywania, rzadsze korzystanie z samochodu na rzecz częstszych spacerów i roweru, kupowanie produktów szklanych zamiast plastikowych, czy segregowanie śmieci.

Oczywiście poza segregacją kluczowa jest generalna minimalizacja produkcji odpadów oraz tworzenie przedmiotów wielorazowego użytku, które z łatwością posłużą przez wiele lat. Dokonując decyzji zakupowych, także możemy przyczynić się do proekologicznych zachowań. Warto np. idąc do kawiarni zabrać swój kubek termiczny zamiast papierowego, który otrzymamy przy wyborze kawy na wynos, a wybierając np. oświetlenie – postawić na to bardziej energooszczędne. Jak producenci elektroniki, systemów grzewczych czy oświetlenia wspierają nas w utrzymywaniu ekologicznych nawyków?

Ekologiczne rozwiązania na rynku

Nie łatwo dbać o środowisko, jeżeli na masową skalę jesteśmy zasypywani sprzętem zużywającym znaczną ilość energii. Na szczęście społeczna odpowiedzialność staje się coraz powszechniejsza i dostrzegamy wzrost ilości produktów będących bardziej przyjaznymi dla środowiska i tylko od nas zależy, czy właśnie takie zabierzemy do swojego domu. Na rynku dostępne są systemy grzewcze oparte na technice kondensacyjnej czy pozyskiwaniu ciepła z odnawialnych źródeł, a producenci oświetlenia już od dawna przedstawiają szeroką ofertę oświetlenia LED wykorzystującego znacznie mniej energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek. Tego typu oświetlenie cechuje wydłużony czas użytkowania, mniejszy pobór mocy i niższa temperatura pracy.

Oświetlenie przyjazne planecie

Do ekologicznych opraw oświetleniowych można zaliczyć wiele modeli z oferty marki AQForm. „Oświetlenie PET next dba zarówno o użytkownika, jak i środowisko. Dzięki hybrydowej optyce i powiększonemu kątowi ochrony oprawa minimalizuje przykry efekt olśnienia, a do tego jest bardziej wydajna. PET next osiąga 100 lm/W przy braku kompromisów w jakości światła. Dodatkowym polem do oszczędności są wersje DALI. Automatyczne sterowanie oświetleniem pozwala zmniejszyć zużycie energii od kilkunastu do nawet 80%” – mówi marketing manager marki AQForm Barbara Olesiak-Kasparek.

Do opraw oświetleniowych, które cechuje zwiększona wydajność, można zaliczyć także model MODERN BALL od AQForm, w którym pojedynczy moduł emituje blisko 1000 lumenów przy mocy źródła zaledwie 9W czy SQUARES next wyróżniający się wyższą jakością światła dzięki zasilaczom stałoprądowym. Najmniejsza oprawa LED w portfolio marki ma zaledwie 5x5cm, a już zestaw trzech tak niewielkich punktów wystarcza do funkcjonalnego oświetlenia 1m² podłogi.

Zmniejszenie zużycia energii poprzez wybór oświetlenia energooszczędnego jest dużym krokiem w stronę dbałości o planetę. Zanieczyszczenia związane z produkcją energii elektrycznej są znaczące. I jak się okazuje, mają nie tylko negatywne skutki na środowisko, ale także dla zdrowia i samopoczucia człowieka. Na zanieczyszczenie świetlne składa się smog świetlny czy np. efekt olśnienia powodujący dyskomfort u użytkowników wnętrza. Dlatego producenci oświetlenia mają duży wpływ na ograniczenie występowania negatywnych skutków jego użytkowania. My zaś możemy zdecydować, czy postawimy na bardziej ekologiczne rozwiązania.

Więcej na https://www.aqform.com/pl/

____________

AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe, potrafiące przemówić do emocji. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich. Udało jej się wykreować wymowne i charakterystyczne wzornictwo, potrafiące skusić profesjonalistów, kreatorów trendów i konsumentów. AQForm jest częścią międzynarodowej grupy Delta Light, obejmującej swoją działalnością ponad 120 krajów. Jedną z wielu przyczyn sukcesów marki jest doskonałe wsparcie dla architektów, specjalistów branży oświetleniowej i użytkowników.
https://www.aqform.com

(powrót >)