Miejsce pracy:

  • Sieradz, ul. Dworska 28

Obowiązki:

  • Przeprowadzenie kontroli warunków pracy oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Nadzór nad przestrzeganiem przepisów zasad BHP przez pracowników zakładu,
  • Kontrola zasadność przydzielania środków ochrony indywidualnej, sprawdzanie na stanowiskach pracy czy są stosowane zgodnie z ich przeznaczeniem.
  • Niezwłocznie zawiadamianie pracodawcy o zauważonym w zakładzie pracy wypadku albo zagrożeniu życia lub zdrowia ludzkiego oraz ostrzega współpracowników i uczniów, a także inne osoby znajdujące się w rejonie zagrożenia, wstrzymuje pracę maszyn i urządzeń w przypadku wystąpienia bezpośredniego zagrożenia życia oraz zdrowia pracowników lub uczniów.
  • Ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz opracowanie wniosków wynikających z badań przyczyn i okoliczności tych wypadków oraz zachorowań na choroby zawodowe,  a także kontrolowanie realizacji tych wniosków.
  • Prowadzenie rejestrów, kompletowanie i przechowywanie dokumentów dotyczących wypadków przy pracy, stwierdzonych chorób zawodowych i podejrzeń o takie choroby, a także przechowywanie wyników badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy,
  • Bieżące informowanie pracodawcy o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych, wraz z wnioskami zmierzającymi do usuwania tych zagrożeń,
  • Sporządzanie i przedstawianie pracodawcy, co najmniej raz w roku, okresowych analiz stanu bezpieczeństwa  i higieny pracy, zawierających propozycję przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych mających na celu zapobieganie zagrożeniom życia i zdrowia pracowników oraz poprawę warunków pracy,
  • Bieżące kontrolowanie ważności – aktualności szkoleń wstępnych, okresowych bhp, profilaktycznych badań lekarskich pracowników oraz innych zaleceń lub też wskazań lekarskich.
  • Wszystkim nowo zatrudnionym pracownikom lub zmieniającym stanowisko pracy udzielanie szkolenia wstępnego– instruktażu ogólnego. Szkolenie powyższe dokumentuje wydanym zaświadczeniem.
  • Zgłaszanie wniosków dotyczących wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy w stosowanych oraz nowo wprowadzanych procesach produkcyjnych,
  • Opracowywanie wewnętrznych zarządzeń, regulaminów i instrukcji  dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Dokonywanie oceny ryzyka zawodowego, które wiąże się z wykonywaną pracą,
  • Sporządzanie wymaganej przepisami dokumentacji i sprawozdawczości dla urzędów GUS w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Informowanie pracodawcy o problemach technicznych, wypadkach przy pracy oraz innych zdarzeniach mogących mieć wpływ bezpieczeństwo na terenie zakładu,
  • Realizowanie pozostałych poleceń przełożonego zgodnie z obowiązującym Regulaminem ZP oraz stanowiskiem pracy.

Wymagania:

  • wykształcenie zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U.1997.109.704),
  • odpowiedzialność, skrupulatność, dokładność, sumienność, wnikliwość,
  • potwierdzona umiejętność pracy według celów i terminów,
  • umiejętność samodzielnej pracy,
  • elastyczność i zdolność do przystosowania się; umiejętność spełniania wyznaczonych celów firmy,
  • wysokie umiejętności komunikacyjne w mowie i w piśmie
  • zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa
  • jasne i precyzyjne formułowanie myśli
  • właściwa organizacja pracy
  • dobra koncentracja uwagi

Co oferujemy:

  • pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie z najnowocześniejszym parkiem maszynowym
  • stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • systemy rozwoju zawodowego i osobistego
  • dofinansowanie nauki
  • pakiety sportowe
  • grupowe ubezpieczenie na życie
  • spotkania integracyjne
  • rabat na produkty firmy.

Zachęcamy do wysyłania dokumentów aplikacyjnych.

CV i list motywacyjny (podpisane imieniem i nazwiskiem) można zgłaszać: