Wielka płyta w nowym wydaniu. Odrestaurowana elewacja poznańskiego bloku zaskakuje oryginalnościąPolecane

Bloki z wielkiej płyty na stałe wrosły w krajobraz polskich miast. Masywne budynki mają długą historię i często wymagają renowacji. W zwycięskim projekcie Tubądzin Design Awards 2022, w kategorii Unlimited Architecture, projektanci postawili na innowacyjne rozwiązania designerskie i funkcjonalne. Elewacja bloków z wielkiej płyty została odnowiona w nieszablonowy sposób.

Styl


Minimalistyczny

Autor projektu

Klaudia Gołaszewska, Michał Hondo, Marek Grodzicki, Kinga Grzybowska

Projekt „Wielka płyt(k)a” ukazuje pełen potencjał płyt wielkoformatowych

Sprawdzają się one nie tylko wewnątrz budynków. Dzięki posiadanym właściwościom mogą również stworzyć elegancką, przyciągającą wzrok elewację zewnętrzną. W tym właśnie celu zostały wykorzystane w pracy Klaudii Gołaszewskiej. Projekt renowacji bloku z wielkiej płyty prezentuje się zjawiskowo, przypominając bryły nowoczesnych wieżowców.

Projektantka sięgnęła po okładziny gresowe

Korzilius Wood w systemie TAS, które charakteryzuje ponadprzeciętna odporność na wodę, plamy, wysokie temperatury oraz mróz. Elewacja wentylowana wykończona ceramiką nie tylko zapewnia idealną termoizolację obiektu, ale też wysoką izolację akustyczną. To niezwykle ważne w kontekście dobiegających zewsząd miejskich dźwięków.

Na budynku znalazły się również płyty wielkoformatowe Monolith

Obecie w ofercie Grupy Tubądzin dostępne są w rozmiarze sięgającym aż 120 x 275 cm. Duże formaty zapewniają ogromną swobodę tworzenia podziałów na fasadzie, a przy tym pomagają wyeksponować modernistyczną architekturę, bez efektu przerysowania. Kolekcje Grand Cave oraz Torano, w odcieniach antracytu i głębokiej szarości sprawiły, że budynek nabrał wyjątkowego, nowoczesnego charakteru. Ciemne barwy w połączeniu z wzorem drewna pozwoliły wykreować przestrzeń o luksusowym sznycie, która perfekcyjnie wpisuje się w koloryt dużego miasta.