MacchiaPolecaneNowość

Chcesz kupić lub zobaczyć?

Inspirowana włoskim terrazzo i lodami stracciatella, kolekcja Macchia przyciąga wzrok kunsztownym wykończeniem.

MarkaTubądzin

Ile produktów?

9 produktówZobacz produkty

Styl


Skandynawski

Renesans włoskiego terrazzo

Delektowanie się lodami stracciatella to obowiązkowy punkt programu każdego mojego wypadu do Włoch. Cząsteczki pokruszonej czekolady zatopione w aksamitnej, waniliowej masie budzą zmysły smakiem, konsystencją i nieregularnością faktury. Włoskie „stracciare” to w końcu pełne temperamentu rozrywanie gładkiej całości na kawałeczki, obecne nie tylko w południowej kuchni. Ślady estetycznego rozdarcia w stylu „stracciare” odnaleźć można także w wyglądzie terrazzo, pokrywającego do dziś podłogi weneckich pałaców. Chłodne, niczym lody stracciatella i podobnie jak one fantazyjne, uznawane są za wyjątkowo eleganckie i wyszukane rozwiązanie. Postanowiłam przyjrzeć im się z bliska...

Renesans włoskiego terrazzo

Oryginalne posadzki terrazzo powstawały z bardzo drobnych okruchów marmuru.

Zależało mi na unowocześnieniu włoskiej klasyki. Dlatego w projekcie delikatnie zmieniłam proporcje i sięgnęłam po większe fragmenty szlachetnego kamienia. Ich ułożenie nie jest już tak gęste, dzięki czemu tworzą wyraźną, dynamiczną strukturę. Opracowałam aż cztery odmiany kolorystyczne: beige, grey, graphite i blue. Cieplejsze kojarzą się z lodami stracciatella lub włoską kawą macchiato. Chłodniejsze wyglądają jak śródziemnomorska, kamienista plaża.

Oryginalne posadzki terrazzo powstawały z bardzo drobnych okruchów marmuru.

Pomiędzy szlachetnym marmurem a matową bazą toczy sie gra świateł.

Kolekcja Macchia, inspirowana weneckim terrazzo, przyciąga wzrok kunsztownym wykończeniem glazury. Kamienny wzór jest bardzo naturalny w swej fakturze, a jednocześnie intrygujący. Gładko wypolerowana powierzchnia kamyków świetliście wycina się z głębokiego matu. Odmiany Blue i Graphite maja mocniejszy charakter, uzyskany przez większy kontrast pomiędzy kawałkami kamienia, a matowym podłożem. Warianty Beige i Grey są delikatniejsze. Kolory bazowe są tu bardziej stonowane, a kawałki minerałów wtapiają się w tło, przez co płytki są bardziej jednorodne.Płytki ścienne dostępne są w rektyfikowanych wymiarach 33x90 cm. Podłogowy gres podzieliłam na uniwersalne kwadraty 60x60 cm.

Pomiędzy szlachetnym marmurem a matową bazą toczy sie gra świateł.

TU_Kolektyw

Pracujemy w kolektywie. Nasz zespół budują osoby związane zarówno z klasycznym, użytkowym designem, wzornictwem przemysłowym oraz architekturą. Wspólnie szukamy rozwiązań, które najlepiej oddadzą klimat naszych inspiracji. Poznaj autorki kolekcji Macchia: Anna Janik-Cieśla - projektantka, Katarzyna Madalińska - architekt.

TU_Kolektyw

Produkty w tej kolekcji

Filtruj

Format

Odporność na ścieranie

Ścieralność wgłębna