Spektakularna gra designu w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie

Tubądzin Design Awards 2022 dostarczył wielu pięknych i przemyślanych projektów. Jedną z docenionych prac została wizualizacja nowych toalet w TWON w Warszawie. Praca nadesłana w kategorii CultureFORM to prawdziwe designerskie arcydzieło. Z niezwykłą finezją łączy kamień, welur oraz złoto, kreując przestrzeń pełną harmonii i olśniewającego blasku.

Użyte kolekcje

Regal Stone

Styl


Naturalny

Autor projektu

Anna Leydo

Wygląd

Harmonia kamienia i złota

Toalety w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie zyskają zupełnie nowy look. Anna Leydo w zwycięskiej pracy zaprezentowała zachwycającą propozycję aranżacji, która wprowadza w świat teatralnej magii i pobudza wszystkie zmysły.

Subtelne podziały tekstur

Koncepcja oddaje hołd istniejącym wnętrzom, dlatego projektantka postawiła na płytki gresowe Monolith Regal Stone w zjawiskowym czarnym kolorze i przepięknym wzorze naturalnego kamienia. Zastosowano przy tym podział tekstur, który subtelnie wyznacza linię na wszystkich ścianach. Dolna część – w macie – jest kontynuacją wykończenia posadzki. Górna – w połysku – odbija sufit, którego wykończenie przypomina rozchodzące się po wodzie promienie światła. Zestawienie tego samego dekoru, jednak w dwóch różnych teksturach, pozwala odpowiednio wyeksponować łuki podkreślone kinkietami.

Lustrzane odbicia

Damska łazienka posiada urokliwą toaletkę, oddzieloną delikatnym, złotym przepierzeniem w stylu glamour. Podświetlone lustra fenomenalnie odbijają się od powierzchni płytek. W korytarzu męskiej łazienki również pojawiają się płytki Regal Stone, które doskonale zespoliły się z oświetleniem przy posadzce i suficie. Pisuary zamontowano na tle mozaiki Drops Stone Grey o zjawiskowym wzorze, w którym czerń miesza się z szarościami.

Przestrzenny minimalizm

Pomieszczenia samych toalet są wyłożone płytkami Harmonic White w połysku. W dolnej części znalazły się cienkie pasy płyt, które dodają niewielkim wnętrzom przestrzenności.