Galeria Sekunda w Jędrzejowie

Galerie handlowe dla wielu odwiedzających stały się ulubionymi miejscami spotkań i dobrej zabawy. Dlatego tak ważne jest stworzenie w nich wyjątkowej atmosfery i zadbanie o bezpieczeństwo przemieszczania się wszystkich użytkowników. W Galerii Sekunda w Jędrzejowie postawiono na nieprzemijalny wdzięk uniwersalności z kolekcjami Grupy Tubądzin.

Lokalizacja

Jędrzejów

Styl


Nowoczesny

Galeria Sekunda to okazały budynek o powierzchni 13000 m2, w którym czas zyskuje nowy wymiar. Nie brak tu elementów aranżacyjnych nawiązujących do jego upływu, ale również tych podkreślających stałość i niezmienność. Efekt dualizmu udało się uzyskać także dzięki zastosowaniu płytek Grupy Tubądzin o ponadczasowym, klasycznym sznycie.

Bezpieczeństwo przemieszczania się i możliwość podziwiania wyszukanego wzornictwa to główne założenia towarzyszące projektowaniu obiektów użyteczności publicznej. Dlatego w Galerii Sekunda znajdziemy zarówno tradycyjny gres o prostej strukturze i neutralnej kolorystyce, jak i znacznie bardziej dekoracyjne płytki o fantazyjnych fakturach, dające szerokie możliwości aranżacyjne.

Przestrzenie łazienkowe Galerii Sekunda utrzymane są w eleganckim

stylu Modern Classic. W części z nich projektanci postawili na pionowe, biało-czarne pasy korespondujące z szykiem jasnego drewna. Długie, sięgające sufitu linie to idealne połączenie najbardziej skrajnych barw, które mocno ożywia wnętrze, stając się jednym z najważniejszych elementów aranżacji. Do ich ułożenia wybrano płytki Oxford White oraz Oxford Black. Pasy bajkowo komponują się z wiszącymi lustrami w kształcie zegarków kieszonkowych, wprowadzając do wnętrz nutę baśniowości z Alicji w Krainie Czarów.

Ściany boczne i podłogi pokryto gresem Wood, o wspaniałej strukturze miodowego drewna. Sznyt skandynawski doskonale równoważy niekonwencjonalne rozwiązania w postaci kontrastujących pasów.

Niektóre łazienki Galerii Sekunda urządzono w stylu Natural Luxury

wykorzystując klasycznie piękno kolekcji Pietrasanta. Płyty wielkoformatowe znalazły się na ścianach pomieszczeń. Nieregularne linie w odcieniach czerni i szarości zachwycają naturalnością, zaś wybijająca spod nich przełamana biel zapewnia poczucie porządku, spokoju i wyciszenia. W ten sposób uzyskano efekt harmonijnej, wygodnej przestrzeni pełnej niewymuszonego blasku.

Korytarze Galerii Sekunda zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, współgrają jednak kolorystycznie zarówno z łazienkami, jak i hallem. Dzięki temu cały budynek zyskał na harmonii. Na podłogach znalazły się płytki Industrio Grey oraz Anthrazite, które układają się w fantazyjne pasy, optycznie poszerzając przestrzenie. Projektanci stworzyli masywne cokoły z płytek Industrio Dust, nad którymi znalazły się gresy z kolekcji Wood.

Hall wyłożono gresem podłogowym...

z kolekcji Industrio Grey oraz Industrio Dust w stonowanej, szarej kolorystyce. Dzięki temu otoczenie nie odciąga uwagi odwiedzających od witryn sklepów, a przy tym zapewnia bezpieczeństwo podczas przemieszczania się po budynku. Gres wyróżnia wysoki poziom antypoślizgowości, dzięki czemu odwiedzający zyskują dużą swobodę poruszania się. Nietuzinkowe rozwiązania aranżacyjne z wykorzystaniem płyt ceramicznych Grupy Tubądzin sprawiło, że Galeria Sekunda stała się miejscem pełnym dobrego smaku, gdzie czas płynie zupełnie inaczej.