Wieżowiec Warsaw Unit

Ekologia i technologia – to doskonałe połączenie, które natychmiast zelektryzowało stolicę. Warsaw Unit jest jedną z największych i najciekawszych realizacji w centrum miasta, w której zastosowano interesujące rozwiązania projektowe i technologiczne, w tym także te od Grupy Tubądzin. Wieżowiec, w którym prym wiodą futurystyczny minimalizm i wysokiej jakości produkty wykończeniowe, oferuje 57 tys. mkw. powierzchni biurowej na 45 piętrach.

Użyte kolekcje

Torano

Nazwa obiektu

Wieżowiec Warsaw Unit

Lokalizacja

Warszawa

Styl


Nowoczesny

Wygląd

Warsaw Unit to kolejny wieżowiec na mapie Warszawy, który wyróżnia się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami, zarówno od strony zastosowanych w nim technologii, jak i wykończenia czy wystroju. Do współpracy zaproszono Grupę Tubądzin, która dostarczyła specjalnie przygotowany na potrzeby realizacji produkt w postaci płytek inspirowanych linią Torano white LAP. Dzięki innowacyjnemu podejściu projektantów z zespołu Tu_Kolektyw, znane i chętnie wybierane płytki Torano white, z myślą o inwestycyjnym przeznaczeniu zostały dodatkowo wzbogacone i wzmocnione, wykazując się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, np. na ścieranie, a ich wzór oraz odcień nabrały jeszcze większej wyrazistości i głębi.

Architektura Warsaw Unit łączy w sobie modernistyczny rys z nowoczesnymi materiałami wysokiej jakości. Finezyjnie wysmuklona bryła obiektu w całości pokryta została niebieskimi przeszkleniami, co wspaniale zgrywa się z minimalistycznymi, surowymi płytkami o lekko lśniącej powierzchni. Ich barwa, struktura naturalnego kamienia, a także kształt kwadratu o wymiarach 798x798 oraz 698x698, przywodzą na myśl styl futurystyczny.

Korytarze wyłożone płytkami Tubądzin stają się dzięki temu komfortowym i łatwym w utrzymaniu elementem wystroju, który wraz z metalowymi elementami ścian i niesfornym, futurystycznym oświetleniem skutecznie podbija nowoczesny i minimalistyczny charakter wnętrz. Klasyczne połączenie kolorów z uniwersalnej palety barw – czerni, bieli i szarości - sprawia, że przestrzenie Warsaw Unit nabierają ultranowoczesnego, awangardowego sznytu. Ogromne wrażenie robi również lobby, które zajmuje dwa piętra. Jest całkowicie przeszklone, sprawia wrażenie, że wychodzi na ulicę.

Warsaw Unit to wyjątkowy projekt, który zgrabnie splata ze sobą nowoczesną technologię z ekologią.