Willa Michałowice - Mokaa Architekci

Potrzeba bliskości natury połączona z luksusem i wygodą. To pomysł, który przyświecał designerom z grupy Mokaa Architekci przy projektowaniu nowoczesnej willi w Michałowicach. Prywatny budynek mieszkalny pod Krakowem zachwyca innowacyjnym podejściem do stylu eko. Nie zabrakło w nim także wysokiej jakości ceramiki od Grupy Tubądzin.

Nazwa obiektu

Willa Michałowice

Lokalizacja

Michałowice

Styl


Naturalny

Autor projektu

Mokaa Architekci

Las Michałowicki to miejsce, które koi zmysły i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Zjeżdżają tu turyści z całego świata, aby poczuć wyjątkowość polskiej przyrody. Nic dziwnego, że właśnie obrzeża lasu stały się wymarzonym miejscem na wzniesienie domu w stylu natural luxury. W Willi Michałowice filozofia eko finezyjnie łączy się z komfortem i wytwornością.

Dom w podkrakowskich Michałowicach został zaprojektowany przez grupę Mokaa Architekci. Budynek usytuowano na południowym zboczu, z bezpośrednim widokiem na Las Michałowicki. Dzięki temu mieszkańcy zyskali dostęp do czarującej leśnej panoramy. Bezpośrednia bliskość natury zdeterminowała styl wnętrz. Do aranżacji Willi Michałowice wykorzystano najwyższej jakości materiały. Znalazły się wśród nich również produkty Grupy Tubądzin.

Do udekorowania ścian, podłóg, ale także schodów wewnętrznych i fragmentu tarasu, projektanci zastosowali płyty wielkoformatowe zaprojektowane przez Macieja Zienia Black Pulpis. Inspirowane naturą kolekcje Grupy Tubądzin idealnie wkomponowały się w panujący w budynku styl natural luxury.

Subtelny marmurowy wzór Pietrasanta zgrabnie połączył przestrzeń zewnętrzną z wnętrzem budynku. Projektanci w pomysłowy sposób wykorzystali przełamaną biel płyt, łącząc je z pięknym, jasnym drewnem oraz nowoczesnymi dodatkami w stylu industrialnym. Zastosowanie kolekcji Pietrasanta zarówno na tarasie, jak i wewnątrz willi, sprawia wrażenie harmonijnej integralności z otoczeniem. Pietrasanta zjawiskowo ozdobiła również kominek utrzymany w stylu minimalistycznym. W parze z klasyczną czernią oraz ciepłymi beżami udało się uzyskać wyciszający sznyt skandynawski.

W strefie wellness, którą zaaranżowano na kondygnacji podziemnej, wykorzystano kolekcję Black Pulpis. Połyskująca czerń płyt, okraszona delikatnym, perłowobiałym użyleniem, sprzyja wyciszeniu i relaksacji. Płyty wielkoformatowe Black Pulpis znalazły się również w łazience, niejako przenosząc do pomieszczenia odprężenie i spokój ze strefy spa. Willa Michałowice to wspaniały przykład nowoczesnej architektury w stylu eko.