Ceramiczny klejnot z serca Afryki

Ceramiczny klejnot z serca Afryki

7 listopada 2023

Afryka jest źródłem nie tylko najpiękniejszych diamentów, złota i kamieni szlachetnych, lecz także wyjątkowych skał takich jak granit. Tam rodzą się niezwykłe i inspirujące historie, które znalazły swoje odzwierciedlenie w kolekcji Zimba, stworzonej przez Grupę Tubądzin.

Kontynentem, który zachwyca nie tylko pięknymi krajobrazami, ale także pełnią tajemniczych skarbów jest Afryka. Kryje w sobie najcenniejsze minerały i kamienie szlachetne. To właśnie tam, znajdują się złoża najpiękniejszych diamentów oraz najgłębsze na świecie kopalnie złota. Ta ziemia kryje w sobie wiele skarbów natury, w tym unikalne skały. Afrykański granit słynie z wyjątkowo intensywnego koloru, który potrafi oczarować swoją różnorodnością. Powstał on z magmy, która przez miliony lat była ukryta pod powierzchnią Ziemi. Podczas schładzania, skała była silnie ściskana przez zewnętrzne warstwy gleby. W wyniku tego procesu powstał granit, który przybiera niezwykle zachwycające barwy. Może być ciemny, niemal czarny, bądź przybrać kolor subtelnej szarości.

Zimba od Grupy Tubądzin jest fascynującą kolekcją, która stanowi prawdziwy klejnot w świecie ceramiki. Zainspirowana afrykańskim granitowym kamieniem, zachwyca swoim niezwykłym wyglądem, przypominając jego nietuzinkową strukturę i barwę. Kolekcja charakteryzuje się wyjątkowymi kolorami czerni i szarości, które dodają pomieszczeniom elegancji i charakteru.

Kolekcja Zimba od Grupy Tubądzin to doskonałe połączenie estetyki i funkcjonalności. Zachwyca nie tylko pięknym wyglądem, ale również doskonałymi parametrami technicznymi. Płytki są barwione w masie, dzięki temu doskonale sprawdzą się nie tylko w domowym zaciszu, ale też w obiektach użyteczności publicznej, a nawet na elewacjach.

Dzięki kolekcji Zimba możemy przenieść niezwykłe piękno afrykańskich skał do naszych wnętrz i nadać im niepowtarzalny charakter.