Cersaie 2022 designerskie trendy na kolejne sezony

Cersaie 2022 designerskie trendy na kolejne sezony

10 października 2022

Tegoroczne targi Cersaie w Bolonii pokazały zupełnie nową odsłonę inspiracji. Kolekcje Grupy Tubądzin zachwyciły innowacyjnością i ogromnym dopracowaniem najmniejszych szczegółów. Czerpane z natury motywy triumfowały aż do ostatnich chwil tego wielkiego wydarzenia.

Międzynarodowe Targi Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek Cersaie 2022 zaskoczyły wielowymiarowym podejściem do wiodącego motywu wydarzenia – natury. Obok monumentalnych wzorów i formatów inspirowanych przez skały czy rzadkie minerały, pojawiły się również odniesienia do flory i fauny. Grupa Tubądzin przedstawiła wiele propozycji kolorystycznych i wzorniczych, które mają swoje odzwierciedlenie w pełnym niezwykłych zjawisk świecie przyrody.

Podczas targów Grupa Tubądzin zaprezentowała ponad 70 nowych wzorów. Wszystkie wpisywały się w nurt powrotu do natury, poczucia jedności z otoczeniem i wewnętrznej harmonii. Dom jako przestrzeń sprzyjająca wypoczynkowi, ale też głębokiej zadumie nad pięknem i bogactwem przyrody to hasło, które głośno wybrzmiewało na stoisku firmy. Pojawiły się także nowości formatowe. Oprócz dotychczas produkowanych 240 x 120 cm, wkrótce do portfolio produktów dołączą płyty o wielkości 275 x 120.

Ogromne wrażenie na gościach robiły struktury inspirowane minerałami. Prym wiodła linia Ilusion, którą oparto na zjawiskowym kwarcycie patagońskim. Jego fenomenalne rozwarstwienia i głębokie, nasycone barwy, których nie spotyka się na co dzień, stały się obiektem szczególnego zainteresowania gości. Trudno było także oderwać wzrok od wzorów zaczerpniętych z marmuru czy minerałów. Efekt nierównomiernego wybłyszczenia, odwzorowany z naturalnych powierzchni szlachetnych skał sprawił, że kolekcje intrygowały autentycznością.

Równie ciekawe okazały się dla zwiedzających płyty o wzorach tapetowych: równomierne, o jasno zaznaczonych proporcjach. W kolekcji Matsu, wprowadzającej wyjątkowy klimat Japonii, są to gęsto rozmieszczone kształty drzew o złoto-błękitnych odcieniach. Sąsiadujące ze sobą rośliny tworzą niezwykle urokliwą kompozycję pełną wyważenia i łagodności, choć wciąż zachowują swój tapetowy charakter. Z kolei aranżacja JellyFish odzwierciedla dynamikę swobodnego opadania wodnych stworzeń o niezwykle delikatnych rysach. Płyty przypominają precyzyjne rysunki wykonane kredą lub węglem, zachwycające szczegółowością i artyzmem.

Przestronne stoisko stworzyło klimat dający czas na dokładne zapoznanie się z propozycjami firmy, rozmowy i wymianę spostrzeżeń, a także na zatrzymanie w miejscach specjalnie do tego dedykowanych. Powstały specjalne wyspy odpoczynku i przestrzenie do spotkań z autorami prezentowanych kolekcji. Dorota Koziara, światowej sławy projektantka i designerka, chętnie oprowadzała gości po całej wystawie Grupy Tubądzin. Z pasją opowiadała o inspiracjach, które pozwoliły poszerzyć kolekcję Cielo e Terra o nowy kolor i serię dekorów.