Czułość utkana kwiatami w kolekcji Mild Garden

Czułość utkana kwiatami w kolekcji Mild Garden

19 marca 2021

Nowej, wiosennej propozycji Ceramiki Tubądzin towarzyszy nuta baśniowości i dziecięcej beztroski, z jakimi się kojarzy odkrywanie tego, co niepoznane, marzycielskie i ulotne. Ciepłe, odprężające barwy i kwieciste wzory wprowadzą do wnętrza oddech, świeżość i radość z budzącej się do życia natury.

Przy tworzeniu najnowszej kolekcji w formacie 30 x 75 cm jej autorka, Agnieszka Michalak, zainspirowała się estetyką angielskiego domu. Projektantka odeszła jednak od ciężkich dekoracji i intensywnych, tapetowych zdobień na rzecz lekkich, akwarelowych obrazów. Dzięki temu Mild Garden nabrała zupełnie odmiennego kolorytu – łagodność i delikatność motywów kwiatowych przeplatają się tu z ponadczasową bielą oraz boazeryjnymi akcentami, tworząc wyjątkowo eteryczne i zmysłowe zestawienie.

Inspiracja do Mild Garden przyszła nagle. „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett, który nieoczekiwanie trafił w moje ręce, urzekł mnie nie tylko opowieścią o dziewczynce odkrywającej ogród pełen róż, ukryty na posesji jej wujka, bogatego lorda. Historia ta stworzyła także wyobrażenie gabinetu samej autorki – typowo brytyjskiego wnętrza, z ciemną boazerią i ścianami niemalże uginającymi się od kwiecistych tapet, w stylu Morrisa. W swoim projekcie chciałam odczarować angielską stylistykę, dodając jej światła i lekkości. Ciężki kwiatowy wzór zamieniłam na delikatniejszy, którzy kojarzył mi się z polską łąką. Dzięki temu kolekcja stała się sielska, spokojna i kobieca, ale zachowała jednocześnie angielski charakter – mówi Agnieszka Michalak, projektantka wzornictwa Ceramiki Tubądzin.

Subtelna i romantyczna kolekcja Mild Garden kojarzy się ze szlachetną tapetą, udekorowaną kwiatami, która dodaje wnętrzu wyrazistości, a przy tym otula je miękkością i ciepłem. Dwa motywy florystyczne, przedstawione w malowniczy sposób, to zaproszenie do podróży w czasie, powrotu do świata wspomnień i zachwytów. Z jednej strony odnajdziemy tu piękny kwiatowy ogród w formie pastelowej akwareli, z drugiej natomiast elegancki, monochromatyczny zielnik, z kruchymi, ażurowymi baldachami i grą półcieni.

Mild Garden to swoiste studium polskich kwiatów malowanych z natury. Delikatne, akwarelowe irysy oraz swobodne, nieregularne wzory ujęłam w kompozycji z przygaszonymi, półtransparentnymi pastelami, rezygnując z różu o mocnym, nasyconym kolorze. Dzięki temu kolekcja zyskała charakter akwarelowego obrazu, nabrała lekkości i ulotności. Dodatkowo struktura czerpanego papieru, jaką pokryte są płytki, sprawia, że przypominają one bardziej rękodzieło niż maszynowo drukowane tapety – mówi autorka kolekcji.

Oprócz 3-elementowych dekoracji ściennych (894 x 748 mm) w kolekcji znajdziemy także płytki w kształcie heksagonów – zarówno w wersji kwiatowej, jak i w klasycznej bieli.

Najnowsza kolekcja będzie się prezentować zjawiskowo we wnętrzach w stylu klasycznym, romantycznym oraz angielskim. Wprowadzi do aranżacji delikatność i przytulność, a także pierwiastek nostalgii i sentymentalnego zachwytu pięknem natury.

Mild Garden to propozycja dla każdego, kto ceni stylizacje pełne spokoju, świetlistości, o subtelnej kolorystyce i z kojącymi, malarskimi motywami roślinnymi. W połączeniu z meblami o ciekawej formie, owalnymi bryłami i miękkimi materiałami przestrzeń zyska jeszcze więcej łagodności. Dodatek srebra, złota lub miedzi, oraz szklane elementy podkreślą ekskluzywność wnętrza, a naturalny wzór drewna, który idealnie uzupełnia kolekcję, będzie szlachetnym komponentem całości.

Podstawę kolekcji stanowią natomiast białe płytki ścienne Mild Garden White 1 STR i Mild Garden White 2 STR, o wymiarach 298 748 mm i grubości 10 mm. Pierwsza z nich ma strukturę czerpanego papieru, druga inspirowana jest klasyczną boazerią. Ich uzupełnieniem są listwy ścienne, nawiązujące do stylistyki angielskiej i dekoracyjnego wykończenia ścian. Dostępne są one w dwóch wariantach: Mild Garden 1 (115 x 298 mm, grubość 17 m) oraz Mild Garden 2 (47 x 298 mm, grubość 10 mm). Wszystkie płytki mają wykończenie matowe.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od ponad 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.


Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.
Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.