Do końca świata i jeden dzień dłużej

Do końca świata i jeden dzień dłużej

17 stycznia 2024

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 32 lat. Grupa Tubądzin w tym roku wspiera WOŚP. Marka, od lat znana z zamiłowania do sztuki i współpracy z artystami, połączyła siły z Rafałem Olbińskim. W efekcie, dwa unikatowe dzieła przeniesiono na płytki, które trafiły na licytację.

Grupa Tubądzin, lider w dziedzinie innowacji i designu, słynie z wykorzystywania w swoich fabrykach najnowocześniejszych technologii. Ich znakiem rozpoznawczym są unikalne wzory, tworzone we współpracy ze znanymi artystami. Pod koniec 2023 roku ogłoszony został projekt “Tubądzin Meets Art”, poprzez który marka chce objąć mecenat nad artystami i demokratyzować sztukę. Pierwsze działania widzimy już dziś! Z okazji zbliżającego się 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Tubądzin postanowił zaprosić do współpracy Rafała Olbińskiego. Wspólnie stworzyli niezwykłe dzieła.

Oryginalne prace Rafała Olbińskiego powstały w technice olej i akryl na płótnie. Następnie Grupa Tubądzin przeniosła je na płyty gresowe. Technologia umożliwia wykonywanie dekoracji perfekcyjnie odwzorowującej kolory oryginalnych dzieł. Obraz w tej technice jest odporny na mróz, wilgoć i wysokie temperatury.

Obraz “Primavera” i “No Place to Hide II” to wyjątkowa synteza sztuki, poezji i nowoczesności. “Primavera” przedstawia baletnicę w tańcu emanującą lekkością i grą formy. Z kolei “No Place to Hide II” przykuwa uwagę przenikliwością i abstrakcyjnością spojrzenia na świat. Obydwa obrazy stworzone są w charakterystycznym dla Rafał Olbińskiego stylu. Ceniony malarz w swojej twórczości przenosi na płótno marzenia senne. Jego dzieła są pełne nieoczywistych metafor, pobudzają wyobraźnię i prowokują do refleksji. Artysta bawi się konwencjami, pozostając wierny jednej zasadzie – umiłowaniu piękna.

Oba obrazy zostały przekazane Władzom Miasta Łodzi, które wystawiły je na licytację podczas 32. finału WOŚP. Tegorocznym hasłem orkiestry jest “Tu wszystko gra OK!”, a celem są "Płuca po pandemii". Zebrane z licytacji środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, wspierając polskie szpitale w diagnozowaniu i leczeniu chorób płuc.

Grupa Tubądzin, znana z realizacji niestandardowych projektów, ponownie akcentuję swoje zaangażowanie w sztukę, jak i tematy społeczne

Obrazy można licytować klikając w linki do aukcji:

Primavera

No Place To Hide II

Rafał Olbiński to jeden z najlepszych i najpopularniejszych na świecie polskich artystów. Urodzony i wykształcony w Polsce, ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie szybko stał się uznanym malarzem, ilustratorem i projektantem. Za swoje artystyczne osiągnięcia zdobył ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku, a także złote i srebrne medale od Towarzystwa Ilustratorów w Nowym Jorku i Los Angeles.

Prace Olbińskiego można podziwiać w kolekcjach renomowanych instytucji, takich jak The National Arts Club w Nowym Jorku, Smithsonian Institute and Library of Congress w Waszyngtonie, Suntory Museum w Osace, a także w wielu prywatnych i korporacyjnych zbiorach w USA, Japonii i Europie.

Twórczość artystyczna Olbińskiego była tematem wielu artykułów w międzynarodowych czasopismach, takich jak New York Times, Der Spiegel, potwierdzając znaczący wpływ artysty na światową scenę artystyczną.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.