Gresy na meblach nowe spojrzenie na aranżację

Gresy na meblach nowe spojrzenie na aranżację

21 marca 2024

W świecie designu i aranżacji wnętrz pojawia się coraz więcej niekonwencjonalnych pomysłów, które odmieniają sposób, w jaki postrzegamy tradycyjne materiały wykończeniowe. Jednym z proponowanych przez Grupę Tubądzin jest umieszczanie gresu na meblach, co otwiera zupełnie nowe możliwości aranżacyjne i estetyczne.

Początkowo płytki kojarzyły nam się głównie z podłogami i ścianami w kuchniach, łazienkach czy przedpokojach. Ich trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości czyniły je naturalnym wyborem dla tych obszarów. Jednakże, wraz z postępem technologicznym i rosnącym zapotrzebowaniem na innowacyjne rozwiązania, ceramika zaczęła podbijać kolejne dziedziny wnętrzarskie.

Kamień naturalny, choć piękny, ma swoje wady. Dlatego rynek poszukiwał alternatyw, które zachowałyby wyjątkowy charakter naturalnych skał, ale byłyby bardziej funkcjonalne i przystępne cenowo. Tutaj z pomocą przyszły gresy wielkoformatowe, oferujące równie imponujący wygląd, ale w bardziej praktycznej formie.

Gresy umożliwiają pracę na dużej powierzchni bez widocznych łączeń, co pozwala na zachowanie spójnego wzoru i wyglądu. Stąd też naturalna ewolucja – zastosowanie ich na meblach. Dzięki nim możemy przekształcić meble w designerskie arcydzieła, nadając im nową, ekskluzywną odsłonę.

Intrygującym zestawieniem jest propozycja aranżacji kuchni, której blaty i fronty powstały z połączenia dwóch kolekcji - Cielo e Terra by Dorota Koziara i Black Pulpis Macieja Zienia. Subtelny, matowy róż idealnie kontrastuje z głębokim czarnym marmurem. Całość aranżacji dopełniają złote listwy.

Szafa z kolekcją Duke Stone idealnie pokazuje piękno gresu na meblach. Duke Stone Macieja Zienia od Grupy Tubądzin to kolekcja prezentująca ciemną bazę płytki przecinaną gęsto usianymi żyłkami w odcieniu złamanej bieli. Włoskie dziedzictwo marmuru dopasuje się równie dobrze do nowoczesnej łazienki, jak i do przytulnej przestrzeni z meblami vintage. Aranżacje staną się monumentalne i szlachetne.

W garderobie na meblach możemy oglądać kolekcję Grand Cave Grey. Jest ona naturalna i wyrazista. W wyciszone kolory nabierają zadziorności za sprawą strukturalnej powierzchni płytek. Grand Cave kojarzy się z wytchnieniem, jakie daje domowa przestrzeń. To kwintesencja spokoju i ukojenia. Szarości sprzyjają relaksowi i medytacji. To barwy, które równoważą i napełniają harmonią nie tylko wnętrze domu, ale i psychikę człowieka. Monumentalne, grafitowe płyty zadziwiają subtelnością i naturalnym designem. Ich wyczuwalna w dotyku faktura łączy się z wyrazistym rysunkiem kamienia, dając wrażenie realnego kontaktu z surową skałą na meblu.

Umieszczanie gresu na meblach to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także sposób na nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru i elegancji. Dzięki nowoczesnym technologiom i bogatej gamie wzorów oraz kolorów, ceramika staje się niezastąpionym materiałem w aranżacji każdego pomieszczenia.

Meble widoczne na zdjęciach zostały wykonane z płyt wielkoformatowych Grupy Tubądzin przez firmę Ernest Rust.