Grupa Tubądzin dla lokalnych społeczności

Grupa Tubądzin dla lokalnych społeczności

13 maja 2024

Grupa Tubądzin pierwszą fabrykę uruchomiła 40 lat temu. Dziś ma 3 zakłady produkcyjne w Tubądzinie, Ozorkowie i Sieradzu oraz Centrum Logistyczno-Dystrybucyjne w Cedrowicach. Od samego początku wspiera społeczności lokalne angażując się w projekty kulturalne, społeczne, ekologiczne i promujące zdrowy styl życia.

I Warcki Festiwal Chóralny im. Marcina Warteckiego

11 maja w Kościele parafialnym pw. św. Mikołaja Biskupa w Warcie odbył się I Warcki Festiwal Chóralny im. Marcina Warteckiego. Po blisko 102 latach lokalnej działalności muzycznej i społecznej Chóru Lutnia muzycy stworzyli własny festiwal pieśni chóralnych. W przedsięwzięciu które odbyło się 11 maja wzięło udział kilkanaście chórów i zespołów wokalnych z całego kraju a oceniali je powołane przez Organizatorów Jury składające się z wybitnych znawców muzyki i sztuki chóralnej. Partnerem wydarzenia była Grupa Tubądzin.

Wróblewska Eko Dycha

12 maja 2024 we Wróblewie odbył się bieg Wróblewska Eko Dycha. To już trzecia edycja imprezy. Zawodnicy rywalizowali w 4 konkurencjach – Biegu przełajowym na 10 km, biegu przełajowym na 5 km, marszu nordic walking na 5 km, a dzieci mogły zmierzyć się w biegu na 500 metrów. Trasa biegu prowadziła nieopodal fabryki Grupy Tubądzin, poprzez malownicze tereny gminy Wróblew.

Koncert w Teatrze Wielkim w Łodzi

18 maja w Teatrze Wielkim Łodzi odbędzie się koncert charytatywny z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Fundację Integracja JP II. Na widowni zasiądą dzieci polskie i ukraińskie z niepełnosprawnościami, ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, domów dziecka, szkół życia oraz wywodzących się z najuboższych rodzin województwa łódzkiego. Mottem sobotniego wydarzenia będą słowa: „Człowieka należy mierzyć miarą serca. Sercem!”, które nawiązują do myśli świętego Jana Pawła II. Grupa Tubądzin jest jednym ze sponsorów wydarzenia.