Grupa Tubądzin inwestuje miliony w najnowsze rozwiązania technologiczne

Grupa Tubądzin inwestuje miliony w najnowsze rozwiązania technologiczne

18 listopada 2020

Firma zainwestuje prawie 40 mln złotych w najnowszy sprzęt i rozwiązania technologiczne w fabrykach w Ozorkowie i Tubądzinie. Po rozbudowie Centrum Logistycznego w Cedrowicach, wartej 80 milionów złotych, to kolejny duży krok w kierunku jeszcze lepszej obsługi klienta i perfekcyjnej jakości produktów.

W 2016 r. Grupa Tubądzin uruchomiła jedną z najnowocześniejszych fabryk w tej części Europy. Zakład produkcyjny w Sieradzu został wybudowany w rekordowym tempie i jako pierwszy w kraju zaczął produkować płytki w rozmiarze 120 x 240 cm. Od tego czasu popularność wielkiego formatu płytek nieustannie wzrasta – goszczą one w łazienkach, salonach, korytarzach, ale też przestrzeniach inwestycyjnych i na elewacjach. Dzięki zaawansowanej, włoskiej technologii sieradzka fabryka jest w stanie wyprodukować płytki z dowolnym rysunkiem, wzorem, grafiką czy zdjęciem.

Wkrótce ruszy rozbudowane Centrum Logistyczne w Cedrowicach – inwestycja ta warta była 80 milionów zł. A to nie koniec, Tubądzin właśnie planuje kolejne kroki. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na produkty wielkoformatowe i rektyfikowane, a także perfekcyjną jakość zdobienia płytki, w najbliższych miesiącach dwa zakłady produkcyjne – w Ozorkowie i Tubądzinie – czeka modernizacja.

Jeśli chodzi o fabrykę w Ozorkowie, to najważniejszą inwestycją jest zakup nowej prasy i modernizacja jednej z linii technologicznych pod kątem produkcji formatu 120 x 60 cm, który obecnie produkowany jest wyłącznie w fabryce w Sieradzu. Ponadto zdecydowano o zakupie drukarki cyfrowej najnowszej generacji, która pozwoli na uzyskiwanie unikatowych zdobień.

Tubądzin jako pierwsza firma w kraju wprowadziła na rynek płytki o wykończeniu satynowym, w dotyku przypominające aksamit.

Podążając za coraz wyższymi oczekiwaniami klientów, przyzwyczajonych do najwyższej jakości produktów, w ozorkowskiej fabryce firma buduje także całą nową linię polerską.

Z kolei w Ceramice Tubądzin I w Tubądzinie uruchomiony zostanie nowy dział vetrozy, zajmujący się  zdobieniem płytek. Tubądzin od lat słynie z najbardziej wyszukanych form dekoracyjnych – od satynowego w dotyku wykończenia płytki, po trójwymiarowe, dodatkowo zdobione formy w niespotykanym na rynku designie.

Obecnie firma planuje zbudować nową halę, która zwiększy możliwości produkcyjne i pozwoli Ceramice Tubądzin jeszcze bardziej poszerzyć asortyment płytek dekoracyjnych.

Ten rok jest dla nas pełen wyzwań i niespodzianek. Pandemia nie spowodowała jednak, że przestaliśmy myśleć o rozwoju firmy, skupiając się wyłącznie na działaniach bieżących. Właśnie teraz robimy wszystko, aby wzmocnić pozycję lidera w branży, zarówno jeśli chodzi o jakość naszych produktów, design, jak i zastosowane technologie. Dzięki wiernym klientom, partnerom i kontrahentom, firmie udało się wejść w trzeci kwartał 2020 r. z dobrym wynikiem finansowym, który udowodnił, że producenci materiałów najwyższej jakości obronią się na rynku. Nowe inwestycje, o wartości prawie 40 milionów złotych pozwalają nam z nadzieją patrzeć w przyszłość – mówi Mirosław Jędrzejczyk, prezes Zarządu Grupy Tubądzin.

Obecnie możliwości technologiczne firmy podziwiać można na elewacji rozbudowanego Centrum Logistycznego w Cedrowicach. Część biurową elewacji ozdobiła grafika Joanny Nowak, projektantki z działu wzornictwa Grupy Tubądzin. Dwie łączące się dłonie są metaforą zwieńczenia procesu twórczego i przypominają, że na końcu technologicznie zaawansowanych procesów jest piękny design, który łączy wszystkich zaangażowanych w powstawanie produktów Grupy Tubądzin. Grafika ta pokazuje jednocześnie nowy trend
w projektowaniu budynków i przestrzeni.  Okładzina elewacyjna staje się nie tylko materiałem ochronnym, ale też pełni funkcje estetyczne, nadaje przestrzeni nowych znaczeń, współgrając z otoczeniem. Ten nowy obszar w działalności Ceramiki Tubądzin jest już teraz bardzo doceniany przez architektów i klientów, szukających nowych, wyjątkowych rozwiązań.

W tej trójwymiarowej instalacji wykorzystanych zostało aż 479 elementów – największy z nich to płytka o wymiarach 120 x 240 cm, a najmniejszy to trójkąt o wymiarach 52 x 45 x 27 cm. Elementy trójwymiarowe obrazu oraz jedna ze ścian elewacji wykonane zostały z płyt Cielo e Terra projektu Doroty Koziara.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od ponad 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:
Agata Grenda
rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405
agata.grenda@tubadzin.pl