Grupa Tubądzin laureatem konkursu Firma Dobrze Widziana 2021

Grupa Tubądzin laureatem konkursu Firma Dobrze Widziana 2021

2 grudnia 2021

Grupa Tubądzin została uhonorowana tytułem „Firmy Dobrze Widzianej” w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Business Centre Club. Wyróżnienie to przyznawane jest firmom prowadzącym biznes społecznie odpowiedzialny oraz szerzącym wiedzę w tym obszarze.

Celem konkursu jest wyłonienie przedsiębiorstw, które w sposób szczególny wyróżniają się aktywnością w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Promują taki sposób zarządzania firmą, który dobrowolnie łączy dążenie do osiągania celów ekonomicznych z dbałością o zrównoważony rozwój ekologiczny i społeczny, ze szczególnym uwzględnieniem polityki wobec pracowników. Działania CSR są ważnym elementem rozwoju Grupy Tubądzin. Obejmują zarówno obszar środowiska naturalnego i ekologii, odpowiedzialnej produkcji, inwestowania w nowe technologie oraz w zasoby ludzkie, ale też budowania przyjaznego środowiska pracy, dobrych relacji z lokalną społecznością, czy promowania sztuki i wsparcia inicjatyw kulturalnych.

Tubądzin oferuje swoim pracownikom szeroki pakiet socjalny oraz bogaty wachlarz szkoleń. Firma inicjuje także akcje prozdrowotne oraz działania z zakresu wellbeing, m.in. organizację szczepień dla swoich pracowników i członków ich rodzin, czy spotkania z ekspertem medycyny funkcjonalnej i medycyny żywienia. W ramach przeciwdziałania pandemii koronawirusa Grupa Tubądzin i Fundacja Tubądzin wsparły akcje pomocowe skierowane do placówek medycznych. Firma od lat działa też na rzecz kultury, sportu i edukacji. W 2021 roku została Partnerem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej przy premierze opery „Cardillac”. Tubądzin jest sponsorem klubu sportowego KS Warta Sieradz oraz współudziałowcem i jednym z partnerów Technikum Automatyki i Robotyki w Łodzi. Firma współpracuje ze szkołami średnimi technicznymi oraz szkołami wyższymi, organizując staże i praktyki zawodowe.

Jednym z kluczowych obszarów zaangażowania firmy w strategię społecznej odpowiedzialności jest dbałość o środowisko naturalne, zarówno pod kątem zrównoważonej produkcji, inwestycji w innowacyjne, proekologiczne technologie, jak i organizacji projektów edukacyjnych na rzecz lokalnej społeczności, np. ekospaceru po fabryce w Sieradzu. Produkcja płytek marki Tubądzin odbywa się przy użyciu naturalnych i bezpiecznych materiałów, a także z poszanowaniem cennych złóż i zasobów mineralnych. Firma inwestuje w innowacyjne rozwiązania, jak np. budowę nowoczesnej oczyszczalni wody w fabryce w Sieradzu czy budowę nowej suszarni rozpyłowej w fabryce w Ozorkowie, która umożliwia firmie redukcję zużycia gazu ziemnego aż o 25%.

Uroczysty finał tegorocznej edycji konkursu „Firma Dobrze Widziana” odbył się 30 listopada w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Korowczyk

Rzecznik Prasowy Grupy Tubądzin

tel. + 48 601 322 440

tel. + 48 42 710 37 78

e-mail: t.korowczyk@tubadzin.pl