Grupa Tubądzin organizuje akcję szczepień dla pracowników

Grupa Tubądzin organizuje akcję szczepień dla pracowników

16 czerwca 2021

Prawie 400 pracowników Grupy Tubądzin oraz członków ich rodzin wzięło udział w akcji szczepień, zorganizowanej we wszystkich zakładach firmy. Pracownicy otrzymali szczepionkę firmy Pfizer, drugą dawkę otrzymają w połowie lipca.

SZCZEPIENIA W FABRYKACH

Zakończyła się pierwsza tura szczepień w zakładach Grupy Tubądzin w ramach ministerialnego programu „Szczepienia w zakładach pracy”. Szczepienia odbyły się w fabrykach w Sieradzu i Ozorkowie oraz w Centrum Logistycznym w Cedrowicach. Łącznie w akcji wzięło udział 380 osób, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki Pfizer przeciwko Covid-19.

Ostatnie półtora roku było ciężkie dla wielu branż. Nim pojawiły się oficjalne obostrzenia i wytyczne, Tubądzin wdrożył własne procedury bezpieczeństwa, których przestrzegamy do dziś. W 2020 roku, już w czasie pierwszej fali pandemii przekazaliśmy tysiące sztuk środków ochrony osobistej instytucjom medycznym w potrzebie. Ponadto, nasza fundacja zakupiła i przekazała dwa respiratory do sieradzkiego szpitala. Zdecydowaliśmy się na akcję szczepień w fabrykach, ponieważ zależy nam na zdrowiu i bezpieczeństwie naszych pracowników oraz ich rodzin. Jestem bardzo zadowolony z wysokiej frekwencji. Mam nadzieję, że wszystkie osoby, które zaszczepiły się teraz, a także pracownicy, którzy wcześniej przystąpili do programu szczepień, zapewnią nam bezpieczną pracę w kolejnych miesiącach – mówi Mirosław Jędrzejczyk, Prezes Zarządu Grupy Tubądzin.

DZIAŁANIA POMOCOWE W WALCE Z PANDEMIĄ

Od początku pandemii Grupa Tubądzin aktywnie przeciwdziała rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Pod koniec marca 2020 roku Fundacja Tubądzin zakupiła i przekazała dwa respiratory transportowe, wraz z niezbędnymi butlami z tlenem, do Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. W ramach wsparcia w walce z koronawirusem firma przekazała lokalnym placówkom w sumie 31 000 maseczek chirurgicznych oraz 1 300 przyłbic. Były one wykorzystane przez personel medyczny w szpitalach, strażaków podczas akcji ratunkowych oraz opiekunów w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu. Przekazane zostały także do łódzkich placówek – Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki”, a także Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika. Maseczki otrzymał też Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy, Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze oraz Burmistrz Bornego Sulinowa.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie, są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Korowczyk

rzecznik prasowy Grupy Tubądzin

tel. + 48 601 322 440

tel. + 48 42 710 37 78

e-mail: t.korowczyk@tubadzin.pl