Grupa Tubądzin otrzymała nagrodę KOMPAS ESG w kategorii Game Changer

Grupa Tubądzin otrzymała nagrodę KOMPAS ESG w kategorii Game Changer

2 czerwca 2023

W Warszawie odbył się pierwszy Kongres Kompas ESG. To unikalne spotkanie polskich i międzynarodowych liderów zmian w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz platforma wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.

Kompas ESG to projekt, który służy upowszechnianiu wśród polskich przedsiębiorstw wiedzy na temat czynników ESG. W skład rady programowej wchodzą przedsiębiorcy, menedżerowie, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, think tanków i administracji. Inicjatywa wspiera rozwój kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Na pierwszym Kongresie Kompas ESG spotkali się dotychczasowi uczestnicy projektu, przedstawiciele spółek giełdowych, dużych przedsiębiorstw z kapitałem polskim, jak i zagranicznym, małych i średnich firm oraz przedstawicieli świata nauki, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń. Jedną z prelegentek była Monika Papiernik z Grupy Tubądzin, która opowiadała o działaniach zmierzających do minimalizowania śladu węglowego w fabrykach Grupy Tubądzin.

Działania Grupy Tubądzin na rzecz ochrony środowiska i oszczędności surowców zostały docenione przez kapitułę konkursu KOMPAS ESG., która nagrodziła je w kategorii Game Changer.

– Wdrażając proekologiczne innowacje w naszych zakładach faktycznie zmieniamy zasady gry w branży. Minimalizujemy zużycie energii poprzez odzyskiwanie ciepła. Nasze oczyszczalnie umożliwiają nam wykorzystywanie wody w zamkniętym obiegu, a dzięki zawracaniu surowca unikamy jego strat – podkreśla Amadeusz Kowalski, wiceprezes Grupy Tubądzin. – W najbliższych miesiącach zrealizujemy też kolejną inwestycję ze środków własnych, wartości kilkunastu milionów złotych. Zakupiliśmy kilkuhektarowa działkę, na której powstanie instalacja fotowoltaiczna. Będziemy korzystać z własnej energii elektrycznej. – dodaje.

Kongres ESG to przede wszystkim unikalna okazja do wielosektorowej wymiany doświadczeń, nawiązania stałej współpracy i networkingu. Wnioski z paneli i dyskusji, które odbędą się w trakcie Kongresu Kompas ESG, jak również podczas wielu spotkań odbywających się w ramach inicjatywy Kompas ESG, będą tematem do dyskusji w Parlamencie Europejskim.


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie, są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki Grupy Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt z mediami:

Big Picture

Justyna Majka

justyna.majka@big-picture.pl

tel. 793 420 069

Zuzanna Oczko

zuzanna.oczko@big-picture.pl

tel. +48 608 592 283