Grupa Tubądzin otworzyła nowoczesne Centrum Logistyczne pod Łodzią

Grupa Tubądzin otworzyła nowoczesne Centrum Logistyczne pod Łodzią

10 czerwca 2021

Grupa Tubądzin od początku swojego istnienia stawia na rozwój za pomocą technologii. Za kwotę 80 milionów złotych firma wybudowała automatyczny magazyn wysokiego składowania w swoim Centrum Logistyczno-Dystrybucyjnym. Inwestycja pozwoli obsłużyć ponad 50 000 TIR-ów rocznie.

CIĄGŁY ROZWÓJ

Grupa Tubądzin odpowiada na zmieniające się potrzeby rynku oraz zmiany, jakie zaszły w sposobie dystrybucji płytek ceramicznych. Modernizacja Centrum Logistycznego to element długofalowej strategii rozwoju firmy. Umożliwia ona w pełni elastyczną, optymalną czasowo kompletację i wysyłkę asortymentu towaru, dostosowanego do zindywidualizowanych zamówień odbiorców. Inwestycja realizowana była we współpracy z renomowanymi firmami – generalnym wykonawcą robót budowlanych i dostawcami zaawansowanej technologii magazynowej, cenionymi za profesjonalne osiągnięcia na rynku krajowym i za granicą.

Rozbudowa Centrum Logistycznego, która kosztowała 80 mln zł, a także niedawne modernizacje w fabrykach w Ozorkowie i Tubądzinie o wartości 40 mln zł, są kolejnymi etapami rozwoju Grupy Tubądzin – mówi Mirosław Jędrzejczyk, Prezes Zarządu Grupy Tubądzin. Dzięki inwestycji udało się przyspieszyć i zoptymalizować procesy logistyczne, co przekłada się na skrócenie czasu realizacji zamówienia. Działania te umożliwiają nam jeszcze lepszą obsługę naszych klientów dodaje Mirosław Jędrzejczyk i zapowiada kolejne inwestycje. Nie spoczywamy na laurach i cały czas się rozwijamy. Wkrótce rozpoczniemy rozbudowę naszej sieradzkiej fabryki o drugą linię do produkcji wielkoformatowych gresów. Wdrażanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych umożliwia Grupie Tubądzin spełnianie wszelkich – często bardzo rygorystycznych – norm dotyczących bezpieczeństwa i jakości produktu, obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. Zaawansowane technologie, wysokie standardy jakościowe i atrakcyjne wzornictwo to elementy strategii konieczne do utrzymania konkurencyjnej pozycji na rynku. Konieczne, ale niewystarczające. Niestety, poza wyzwaniami właściwymi dla działania w naturalnym środowisku zdrowej konkurencji, napotykamy także na bariery o charakterze administracyjnym, wynikające z decyzji podejmowanych przez władze innych państw. Z niepokojem śledzimy informacje o możliwym nałożeniu przez Ukrainę ceł na płytki importowane z Unii. Bardzo liczymy w tym przypadku na zdecydowaną i skuteczną reakcję zarówno ze strony władz krajowych, jak i unijnych. Polska to trzeci, co do wielkości, producent płytek ceramicznych w Europie. Nie chcemy dopuścić do tego, aby nasza branża znalazła się w sytuacji, jakiej wcześniej doświadczyli polscy eksporterzy wołowiny.

NOWA JAKOŚĆ MAGAZYNOWANIA I KOMPLETACJI

Centrum Logistyczne podzielone jest na dwie strefy. W pierwszej z nich składowanych i magazynowanych jest 20 000 palet na regałach o wysokości 9,5 metra. Druga ze stref odpowiada za kompletację i wysyłkę zamówień do dystrybutorów. W tej strefie znajduje się także magazyn paletowy o wysokości 23 m, mieszczący blisko 9 000 palet z płytkami największej rotacji. Z kolei podwojona liczba ramp załadunkowych optymalizuje czas załadunku i wysyłki towaru.

Stawiamy na najnowsze technologie, które gwarantują najlepszą jakość usługi i komfort pracymówi Jolanta Gałązka, Dyrektor Logistyki. W nowej części magazynu składowany jest ładunek o wadze przekraczającej 10 000 000 kg. Dzięki systemowi taśm i przenośników oraz 8 układnicom paletowym, poruszającym się z prędkością 3 m/s, płytki sprawnie docierają do stanowisk kompletacyjnych. Jeden pracownik może realizować w tym samym czasie aż 4 różne zamówienia. Pomagają mu w tym mechaniczne urządzenia chwytające, dzięki którym jedną ręką można przenieść ładunek o wadze 210 kg dodaje Jolanta Gałązka

Palety dostarczane są do magazynu przenośnikami o łącznej długości 1000 m. Pracą układnic i transportem palet po przenośnikach kieruje system PLC (Programmable Logic Controller), a za zarządzanie całym procesem odpowiadają zintegrowane z nim systemy MFC (Material Flow Control) i WMS (Warehouse Management System).

W obiekcie znajduje się także magazyn pojemnikowy, tak zwany miniload, który pozwala umieścić płytki dekoracyjne, listwy i mniejsze elementy kolekcji w 4500 pojemnikach.

ŁĄCZY NAS DESIGN

Centrum Logistyczne byłoby na pierwszy rzut oka jednym z wielu podobnych obiektów, gdyby nie oryginalna grafika, przeniesiona na wielkoformatowe płytki zdobiące elewację części biurowej inwestycji. Dwie łączące się dłonie są metaforą zwieńczenia procesu twórczego i przypominają, że na końcu technologicznie zaawansowanych procesów jest piękny design, który łączy wszystkich zaangażowanych w powstawanie produktów Grupy Tubądzin. W tej trójwymiarowej instalacji wykorzystanych zostało aż 479 elementów – największy z nich to płytka o wymiarach 120 x 240 cm, a najmniejszy to trójkąt o wymiarach 52 x 45 x 27 cm. Elementy trójwymiarowe obrazu oraz jedna ze ścian elewacji wykonane zostały z płyt Cielo e Terra projektu Doroty Koziara.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie, są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Korowczyk

rzecznik prasowy Grupy Tubądzin

tel. + 48 601 322 440

tel. + 48 42 710 37 78

e-mail: t.korowczyk@tubadzin.pl