Grupa Tubądzin po raz drugi partnerem międzynarodowego festiwalu Vezha we Lwowie

Grupa Tubądzin po raz drugi partnerem międzynarodowego festiwalu Vezha we Lwowie

15 lipca 2021

Międzynarodowy Festiwal Architektury i Sztuki VEZHA we Lwowie odbył się na początku lipca po ponad rocznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa. Partnerem współorganizującym to wydarzenie została ponownie Grupa Tubądzin, która od lat z zaangażowaniem koncentruje się na współpracy z architektami i projektantami.

Tegoroczna, trzecia edycja festiwalu, odbyła się w dniach 1-4 lipca pod hasłem „Forma [NIE] zależności” i poświęcona była 30. rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości. Tak jak w poprzedniej, wzięli w niej udział międzynarodowi goście i prelegenci, a podczas czterech festiwalowych dni nie zabrakło projektów specjalnych, wydarzeń artystycznych i działań skierowanych do młodszej grupy odbiorców.

Tubądzin zaprezentował się drugiego dnia konferencji. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w interaktywnej prezentacji Ewy Kryszkiewicz, manager do spraw rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin, na temat wzajemnych zależności branż w obszarze „Recovering&Interdependence”, a twórcy z biur architektonicznych i projektowych z Ukrainy w przygotowanym przez Grupę Tubądzin konkursie o tym samym motywie przewodnim.

Zagadnieniu zmienności przypatrujemy się od lat z coraz większą świadomością jej wpływu na naszą codzienną rzeczywistość. W świecie pełnym kryzysów i nieustannych przemian społecznych, branżowych, technologicznych i klimatycznych temat ten stał się naturalnym centrum naszego zainteresowania. W tym roku skoncentrowaliśmy się na znaczących zmianach w relacjach międzyludzkich, mentalności i podejściu do projektowania przestrzeni w postcovidowej rzeczywistości.

Skupiliśmy się na problematyce wspólnego i współzależnego działania z architektami i designerami w obszarze „Recovering&Interdependence”. Wraz z doświadczonymi architektami z najlepszych biur projektowych Ukrainy podjęliśmy temat odpowiedzialności, nowej kreatywności i współzależności pokoleniowej, kompetencyjnej, współpracy nowoczesnych technologii, biotechnologii oraz psychologii człowieka na rzecz budowania środowiska, dającego wszystko to, co potrzebne u podstaw życia i odporne na nagłe kryzysymówi Ewa Kryszkiewicz, Managerka do spraw Rozwoju i Współpracy z Architektami w Grupie Tubądzin.

W trakcie zrealizowanego przez Grupę Tubądzin konkursu w ciągu jednego dnia powstały nowe przestrzenie, przemyślane pod względem współzależności społecznych i odnoszące się do prawdziwych ludzkich reakcji i potrzeb w trakcie pandemii. Prace te wyznaczają kierunek, w jakim powinno podążać myślenie o współczesnej architekturze. To projektowanie ukierunkowane na człowieka – w oparciu o wiedzę, umiejętności i nowe technologie, a także odpowiedzialność za jakość, bezpieczeństwo, dobór najlepszych rozwiązań i produktów do przestrzeni, które mają zapewnić wszystko to, co potrzebne do zdrowego życia.

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostali architekci z biura projektowego Guess Line Architects Andrii Lesiuk, w ramach nagrody Grupa Tubądzin ufunduje im wyjazd do Bolonii na Targi Cersaie 2021.

Międzynarodowy Festiwal Architektury i Sztuki we Lwowie to kreatywne spotkania mające na celu przełamywanie stereotypów związanych z myśleniem o twórczości. Organizatorzy podkreślają, że architektura nie musi stać w opozycji do np. rzeźbiarstwa, a malarstwo może inspirować projektantów wnętrz. Najważniejsze jest otwarcie się na nowe doświadczenia, dialog oraz wzajemna nauka – już od najmłodszych lat, dlatego festiwalowe wydarzenia są skierowanie nie tylko do profesjonalistów, ale też do dzieci i amatorów sztuk pięknych, wzornictwa czy architektury

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Korowczyk

Rzecznik Prasowy Grupy Tubądzin

tel. + 48 601 322 440

tel. + 48 42 710 37 78

e-mail: t.korowczyk@tubadzin.pl