Grupa Tubądzin podsumowuje 2023

Grupa Tubądzin podsumowuje 2023

16 stycznia 2024

W 2023 roku Grupa Tubądzin świętowała jubileusz 40 lecia marki. Firma zainaugurowała projekt Tubądzin Meets Art, wprowadziła na rynek nowy, większy format płyt, nowe kolekcje łazienkowe i gresowe oraz płytki tarasowe koraTER. Otrzymała też prestiżowe wyróżnienia i rozwijała innowacje technologiczne.

40 lat designu

W 2023 roku Grupa Tubądzin obchodziła jubileusz 40-lecia w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Marka zdobyła i utrzymała swoją silnie zakorzenioną w świadomości konsumentów pozycję, kreując trendy wzornicze i oferując produkty najwyższej jakości. Grupa Tubądzin wyróżnia się oryginalnymi wzorami stworzonymi we współpracy z renomowanymi artystami i projektantami. Wydarzenie było też okazją do ogłoszenia planów na przyszłość.

Tubądzin Meets Art

Grupa Tubądzin oficjalnie zainaugurowała projekt Tubądzin Meets Art. W najbliższych miesiącach firma rozpocznie współpracę z kolejnymi artystami i instytucjami kultury. Roztoczenie mecenatu nad artystami i propagowanie sztuki to nowy obszar działań, który zaprezentowany został dziennikarzom, artystom, architektom oraz influencerom podczas wydarzenia w przestrzeni Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.

Czarno-biała symfonia

Pełen pasji i radości tworzenia Maciej Zień, po latach, wrócił do wnętrz Teatru Wielkiego Opery Narodowej, by zaprezentować światu jubileuszową kolekcję „Black and White Symphony". Przygotowana kolekcja to podsumowanie 25-lat, a zarazem otwarcie kolejnego etapu twórczości. Partnerem wydarzenia była Grupa Tubądzin, która zadbała o oprawę scenograficzną. Maciej Zień współpracuje z marką od 15 lat tworząc oryginalne kolekcje ceramiki.

Nieustanny rozwój

Rok 2023 to dla Grupy Tubądzin czas dynamicznego rozwoju. Jako pionier w produkcji płyt wielkoformatowych w Polsce, firma wprowadziła nowy, imponujący format o wymiarach 120 x 275 cm. Do oferty dołączyły także płytki tarasowe koraTER o grubości 1,8 cm. Jednak to nie jedyna innowacja zaprezentowana w minionym roku. W 2024 roku pojawią się na rynku nowe płytki wyprodukowane w nowatorskiej technologii, która pozwala na naniesienie na powierzchnię gresu i struktury. Dzięki precyzyjnie nakładanym grubym warstwom materiału ceramicznego, idealnie dostosowanym do projektu graficznego, uzyskano efekt trójwymiarowych struktur.

Niezwykłe kolekcje

W ciągu minionego roku firma wprowadziła na rynek rekordową liczbę nowych kolekcji, wśród nich m.in. Aquamarine, Grand Cave Brown czy Pietra Blue. Zmiany nie ominęły kolekcji Cielo e Terra, stworzonej we współpracy z Dorotą Koziarą. Inspirująca pięknem polskich krajobrazów, kolekcja została wzbogacona o nowe kolory - zieleń, czerń i super biały oraz dekory - gradienty i dekoracje liniowe.

Z cyklu Open the Door for Tubądzin

W 2023 grupa Tubądzin kontynuowała cykl “Open the Door for Tubądzin”. Projekt zapraszał widzów do wnętrz domów i pracowni architektów, artystów oraz znanych osobistości telewizyjnych i miłośników designu. Pięć nowych odcinków, prezentujących wnętrza m.in. Ani Pietraszek-Sawickiej, Ani Tomaska-Szmaja, Joanny Banaszewskiej, Macieja Maniewskiego oraz kawiarni Mono Całe & Bistro, dostarczyło inspiracji i pomysłów na aranżację przestrzeni przy zastosowaniu płyt ceramicznych.

Targi Cersaie 2023

Grupa Tubądzin zachwyciła podczas Targów Cersaie 2023 w Bolonii. Stoisko firmy z motywem przewodnim "Dreamscapes", czyli krajobrazów ze snów, było obowiązkowym przystankiem na trasie targów. Prezentacja nowej technologii tworzenia płytek ze strukturą wzbudziła zachwyt uczestników. W Bolonii można było również spotkać współpracujących z marką projektantów - Macieja Zienia oraz Dorotę Koziarę.

Międzynarodowy zasięg

Grupa Tubądzin zyskała światowe uznanie dzięki wyjątkowej jakości swoich produktów, opartych na najnowocześniejszych technologiach. Jej płyty wielkoformatowe dostępne są w 80 krajach na całym globie, stając się symbolem doskonałości i niepowtarzalnego designu. Wzrasta także liczba showroomów marki, które stają się przestrzenią prezentacji nowych kolekcji i oryginalnych projektów. W roku 2023 Grupa Tubądzin kontynuowała rozwój swojej globalnej obecności poprzez otwarcie nowych showroomów w Holandii, Rumunii oraz Stanach Zjednoczonych. Te nowe przestrzenie nie tylko stanowią wizytówkę marki, ale także pozwalają klientom na bezpośredni kontakt z innowacyjnymi produktami i inspirującymi aranżacjami.

Odpowiedzialny Biznes

Obecność w Raporcie Dobre Praktyki stanowi prestiżowe wyróżnienie dla firm, które aktywnie wprowadzają i stosują proekologiczne rozwiązania. W tegorocznym zestawieniu z dumą prezentuje się Grupa Tubądzin, działająca na rzecz ochrony środowiska od wielu lat. Posiadająca 40-letnią tradycję marka wdraża w swoich zakładach najnowocześniejsze technologie produkcyjne dążąc do neutralności klimatycznej.

Kompas ESG - Game Changer

Rok 2023 przyniósł Grupie Tubądzin zasłużone wyróżnienie. Działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska i racjonalnego wykorzystania surowców zostały docenione przez kapitułę konkursu KOMPAS ESG, która przyznała firmie nagrodę w kategorii Game Changer. Kompas ESG to projekt mający na celu szerzenie wiedzy na temat czynników ESG wśród polskich przedsiębiorstw. W skład rady programowej wchodzą przedsiębiorcy, menedżerowie, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, think tanków i administracji. Inicjatywa wspiera rozwój kompetencji w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Pracownicy na pierwszym miejscu

Grupa Tubądzin doskonale zdaje sobie sprawę z kluczowej roli profilaktyki w utrzymaniu zdrowia swojego zespołu. W partnerstwie z Wojewódzkim Wielospecjalistycznym Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi, w roku 2023 zainicjowano akcję badań profilaktycznych, obejmującą nie tylko pracowników, lecz także ich rodziny.

Akcja badań profilaktycznych to jedno z wielu przedsięwzięć marki na rzecz dobrostanu pracowników. Wcześniej firma zorganizowała spotkania poświęcone tematyce zdrowego odżywiania, angażując pracowników w rozmowy na temat dbania o własne zdrowie. Dodatkowo, przeprowadzono akcję szczepień, w której uczestniczyło niemal 400 pracowników.

W ciągu roku 2023 Grupa Tubądzin nie tylko kontynuowała swoją tradycję doskonałości w dziedzinie wzornictwa i produkcji, ale także wkroczyła na nowe, fascynujące ścieżki, zdobywając uznanie zarówno w środowisku branżowym, jak i w oczach klientów.