Grupa Tubądzin przekazała już 23.500 maseczek i 1.300 przyłbic potrzebującym

Grupa Tubądzin przekazała już 23.500 maseczek i 1.300 przyłbic potrzebującym

30 kwietnia 2020

Od początku wybuchu pandemii Grupa Tubądzin oraz Fundacja Tubądzin angażują się w pomoc placówkom w województwie łódzkim, w kwestii zaopatrzenia ich personelu w niezbędne do pracy materiały sanitarne. Przyłbice i maseczki trafiły właśnie do kolejnych instytucji.

Dzięki zaangażowaniu firmy dodatkowe 23.500 maseczek chirurgicznych i 1.300 przyłbic jest już używanych przez personel medyczny w szpitalach, strażaków podczas akcji ratunkowych, oraz opiekunów w Domu Pomocy Społecznej w województwie łódzkim. Grupa Tubądzin oczekuje kolejnych dostaw materiałów niezbędnych do pracy służbom sanitarnym, mundurowym czy placówkom opiekuńczym, które zostaną im przekazane w pierwszej połowie maja.

Ponadto, w połowie marca Fundacja Tubądzin przekazała dwa respiratory, wraz z niezbędnymi butlami z tlenem, do Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Następnie Grupa Tubądzin zaangażowała się w ogólnopolską akcję pomocową „Jesteśmy razem Pomagamy”, w ramach której przekazała chociażby maseczki chirurgiczne oraz przyłbice Domowi Pomocy Społecznej w Sieradzu. 

Firma przekazała także komendantom powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu maseczki i przyłbice, które trafiły do strażaków Państwowej Straży Pożarnej  i Ochotniczej Straży Pożarnej w powiecie sieradzkim i całym województwie. Sprzęt ten będzie wykorzystywany podczas interwencji, zwłaszcza w działaniach prowadzonych przy osobach objętych kwarantanną. 

Grupa Tubądzin zakupiła także maseczki chirurgiczne dla Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi, jednego z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Maseczki i przyłbice pojechały też do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Dwa tygodnie wcześniej łódzki szpital otrzymał pierwszą partię materiałów od firmy. Maseczki przyjął także  Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. Wszystkie materiały, w ostatnich dniach, przekazał z ramienia Ceramiki Tubądzin, Artur Wieczorek, główny specjalista ds. zaopatrzenia.

Kontakt dla mediów:
Agata Grenda 
Rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405
agata.grenda@tubadzin.pl