Grupa Tubądzin zachwyciła gości Cersaie wyśnionym projektami

Grupa Tubądzin zachwyciła gości Cersaie wyśnionym projektami

2 października 2023

Targi Cersaie w Bolonii co roku gromadzą czołowych graczy branży ceramiki i wyposażenia łazienek. Tegoroczna edycja nie była wyjątkiem, a “wyśnionym” punktem wydarzenia było stoisko Grupy Tubądzin. Utrzymane pod hasłem "Dreamscapes", przeniosło odwiedzających Targi Cersaie, które odbyły się w dniach 25- 29 września, do świata, w którym marzenia stają się rzeczywistością.

Grupa Tubądzin zaskoczyła gości stoiskiem nawiązującym do krajobrazów ze snów. Przestrzeń została zaprojektowana z dbałością o najdrobniejszy detal. Jasne kolory, przytulne wzory i subtelne oświetlenie tworzyły atmosferę “bujania w obłokach”. Katarzyna Szostakowska przygotowała stół wykonany z naturalnego drewna, na którego blacie znalazła się najnowsza płytka Holiday Sandstone od Macieja Zienia. Ula Michalak specjalnie dla Grupy Tubądzin stworzyła wyjątkową ceramikę “Cloud”. Nie zabrakło inspirujących rozmów o designie i projektowaniu funkcjonalnych przestrzeni. Na stoisku o swoich projektach opowiadali m.in. Dorota Koziara i Maciej Zień.

W kolekcji Cielo e Terra Doroty Koziary pojawiły się nowe dekory zdobione 10% złotem. Płyty wielkoformatowe mogą też mieć na sobie gradient, płynnie przechodzący z jednego koloru w drugi. Dodatkowo paleta barw została wzbogacona o zieleń, czerń i super biały.

— Zależało mi na tym, żeby te produkty były uniwersalne i znakomicie nadawały się do zastosowania w różnych częściach świata, współgrając z różnorodnym pejzażem, niezależnie czy są wykorzystane we wnętrzach, na fasadach, w przestrzeni publicznej czy prywatnej. Harmonia jest podstawą naszej spokojnej egzystencji. W otoczeniu pięknym i harmonijnym łatwiej jest nam dobrze funkcjonować. — podkreśla Dorota Koziara.

Swoje nowe propozycje przedstawił także Maciej Zień, który opowiadał o procesie projektowania i powstawania swoich kolekcji.

Grupa Tubądzin zaskoczyła też nowymi polerami. Tym razem nie tylko zachwycają eleganckim blaskiem, ale też hipnotyzują intrygującymi strukturami. Zostały wykonane w nowej technologii. To nie tylko kwestia wzornictwa, ale przede wszystkim wrażeń zmysłowych. Wyczuwalne są warstwy, żyły i spękania, tak charakterystyczne dla naturalnych materiałów.

Nie można także przegapić stylu "japandi", który wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem architektów. To połączenie japońskiej prostoty z nordycką funkcjonalnością, a płytki Japandi Concept Grupy Tubądzin świetnie współgrają z tym minimalistycznym trendem, nadając mu lekkości.

W trendach znajdują się też ich płytki tarasowe KoraTER o grubości 1,8 cm, idealnie odwzorowujące naturalne materiały. Spójność z kolekcjami wielkoformatowych gresów dostępnych w ofercie Grupy Tubądzin umożliwia zaaranżowanie tarasów, które idealnie korespondują z wnętrzem domu.

Stoisko Grupy Tubądzin odwiedzali projektanci, architekci, dystrybutorzy i miłośnicy designu. Ze strony https://www.tubadzin.pl/pl/lookbook2023/ można pobrać najnowszy Lookbook ‘23/’24 prezentujący targowe propozycje.


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.