Mikołajkowy koncert dla dzieci

Mikołajkowy koncert dla dzieci

17 grudnia 2023

W sobotę 16 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie odbył się wyjątkowy koncert dla 5 tysięcy polskich i ukraińskich dzieci. Wystąpili m.in. Viki Gabor, Zespół Pędziwiatry i Mały Chór Wielkich Serc. Dzieci mogły zobaczyć też Świętego Mikołaja i otrzymać od niego upominek. Jednym z partnerów wydarzenia była Grupa Tubądzin.

Organizatorem przedsięwzięcia była łódzka Fundacja Integracja JPII. Koncert integracyjno-charytatywny z okazji Dnia Świętego Mikołaja zorganizowano dla 5 tysięcy dzieci polskich i ukraińskich, z niepełnosprawnościami, ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, domów dziecka, szkół życia oraz wywodzących się z najuboższych rodzin województwa łódzkiego. Mottem sobotniego wydarzenia były słowa: „Człowieka należy mierzyć miarą serca. Sercem!”, które nawiązują do myśli świętego Jana Pawła II.

Organizatorom koncertu udało się zaprosić do udziału w przedsięwzięciu znakomite grono artystów. Wokalną gwiazdą wydarzenia była Viki Gabor, finalistka drugiej edycji The Voice Kids, zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2019), która ma na koncie dwa albumy studyjne: „Getaway (Into My Imagination)” i „ID”.

Koncert swoimi występami uświetnili również: Mały Chór Wielkich Serc, Zespół Pędziwiatry, Muzyczny Moll, Lawendowe Studio, Marysia Dutkiewicz, Zespół Gminnego Ośrodka w Wiśniowej Górze.