My Tones - kojąca głębia błękitu i zieleni z eleganckimi zdobieniami w tle

My Tones - kojąca głębia błękitu i zieleni z eleganckimi zdobieniami w tle

11 marca 2021

Najnowsza odsłona płytek w formacie 30 x 75 cm od marki Tubądzin jest zaproszeniem do świata nasyconych barw, które kojarzą się z bezkresem nieba i oceanu, ich tajemniczością, świeżością i zmienną naturą. To propozycja dla osób, które szukają wytchnienia, harmonii i chcą poczuć się niepowtarzalnie.

Wyjątkowość kolekcji My Tones kryje się w jej różnorodności. Wyrazista kolorystyka płytek, będąca znakiem rozpoznawczym kolekcji, przyciąga uwagę głębokimi odcieniami szmaragdowej zieleni i granatu, które jeszcze piękniej mogą zaistnieć na tle kojącej bieli. Autorka kolekcji, Małgorzata Sawicka-Wieczorek, postawiła w swoim projekcie na subtelność i łagodność stylistyczną, sprawiając, że intensywne barwy, struktury i zdobienia nie przytłaczają, lecz budzą pozytywne skojarzenia, pozwalają się wyciszyć i odnaleźć równowagę.

Kolekcja My Tones jest uosobieniem relaksu. Dla wielu spokój ma kolor błękitu, który widziany jest jako bezmiar podniebnych przestworzy lub lazurowe odcienie morskiej wody. Chłodny, niebieski kolor pozwala zatopić się w myślach, odpłynąć wyobraźnią w nieznane rejony, odetchnąć. Błękit sprzyja ucieczce od cywilizacji w stronę czystej, nieskażonej natury. Klimat takich wypraw postanowiłam odtworzyć we wnętrzu – mówi projektantka.
Szeroka gama dekoracji, jakie towarzyszą klasycznym płytkom podstawowym, wprowadza do wnętrza wielowymiarowość, pobudza wyobraźnię i zachęca do tworzenia nieoczywistych kompozycji. Bogactwo struktur, kształtów i wzorów daje duże pole do kreacji. Obecne w kolekcji uporządkowane, proste motywy geometryczne, łączą się tutaj z ornamentalnym, swobodnym wzorem płytki My Tones Rug, nawiązującym do sztuki późnego baroku, tworząc komplementarną formę. Wykończenie płytek w połysku i macie tworzy delikatną poświatę, która rozjaśnia wnętrze i dodaje mu perłowej szlachetności.

Minimalistyczne elementy kolekcji uzupełniłam eleganckim motywem roślinnym w stylu regencji. Ukradkiem, płytki te wprowadzają motyw sielanki, choć interpretowany tak, by pasował do naszych czasów. Elementem naturalnym są również lśniące przestrzenne dekoracje, przypominające łagodne refleksy zachodzącego słońca na tafli wody. Gra światłem sprawia, że kolorystyka wnętrza zmienia się w zależności od pory dnia – wyjaśnia Małgorzata Sawicka-Wieczorek.

W kolekcji znajdziemy płytki ścienne My Tones White, Green i Navy, o wymiarach 298 x 748 mm, grubości 10 mm oraz wykończeniu w macie i połysku, a także płytkę strukturalną My Tones White STR, o tych samych parametrach, z delikatnie wyżłobionymi liniami, układającymi się w regularne pionowe lub poziome pasy.
Niezwykłą ozdobą kolekcji są płytki dekoracyjne – My Tones Green B i Navy B, z motywem małych kropek, które dodają lekkości i są subtelnym elementem biżuteryjnym. Wzór ten pojawia się także w dwuelementowych dekorach ściennych – My Tones Green A i Navy A, gdzie przekształca się on stopniowo w nieco większe geometryczne detale.

Uzupełnieniem kolekcji są płytki gresowe o wymiarach 598 x 598 mm, grubości 11 mm i wykończeniu matowym, będące kolorystycznymi odpowiednikami płytek podstawowych, dzięki czemu umożliwiają one stworzenie spójnej aranżacji.

Warto także zwrócić uwagę na niewielkie, ale bardzo urokliwe płytki w kształcie wąskich pasków, w odcieniu zieleni i granatu (48 x 298 mm). Płytki te niosą ze sobą dużo możliwości aranżacyjnych i w zależności od ich ułożenia mogą podkreślić styl pomieszczenia, a nawet nadać mu ostateczny charakter. W wersji klasycznej szachownicy wnętrze nabierze elegancji, jodełka wprowadzi trochę ożywienia i nonszalancji, natomiast  kompozycja pionowych pasów, zestawionych obok siebie, sprawdzi się doskonale w minimalistycznych i nowoczesnych projektach.

Wszystkie płytki w kolekcji My Tones są rektyfikowane, co pozwala zastosować minimalną ilość fug i tym samym uzyskać efekt spójnej i harmonijnej powierzchni. Płytki gresowe wyróżnia także mrozoodporność, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzą się one jako wykończenie podłogi na balkonie czy tarasie.

Kolekcja My Tones z pewnością przypadnie do gustu osobom, które dobrze czują się we wnętrzach klasycznych i aranżacjach w stylu glamour. Złote akcenty w postaci lamp czy armatury łazienkowej dodadzą przestrzeni wyjątkowości i uczynią ją bardziej luksusową. Kolekcja stanowi wyszukane, kolorystyczne tło dla designerskich mebli. Pięknie prezentuje się w towarzystwie miękkich foteli i puf, o charakterystycznych obłych kształtach, które zachwycają niemalże filmową stylistyką i elegancją, a przy tym zachęcają do odpoczynku i regeneracji.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od ponad 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.


Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.
Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:
Agata Grenda
rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405
agata.grenda@tubadzin.pl