Okiem architekta TU_kolektyw - aranżacja White Opal autorstwa Tomka Smusa

Okiem architekta TU_kolektyw - aranżacja White Opal autorstwa Tomka Smusa

28 kwietnia 2021

White Opal jest wynikiem współpracy zespołu TU_kolektyw – połączeniem inspiracji i projektu Katarzyny Malinowskiej ze spojrzeniem kompozycyjnym architekta Tomka Smusa. Jego autorska aranżacja to propozycja na wnętrze pełne harmonii, w którym imponujący design spotyka się z malarskim ujęciem naturalnego piękna kamienia.

TU_kreuje. Mały kamień, wielkie wnętrze

Uchwycenie majestatu i urody kamienia to zadanie, jakie postawili przed sobą projektanci Ceramiki Tubądzin w procesie tworzenia kolekcji White Opal. Wzór małego, szlachetnego minerału poddano monumentalnemu przeskalowaniu i przeniesiono na wielki format. Dzięki temu udało się uzyskać efekt nakładających się na siebie mineralnych warstw i jednocześnie wywołać wrażenie rozmachu i jednorodności.

Każdy element kolekcji stanowi skończoną kompozycję. Świetliste tafle płytki zatrzymują na sobie wzrok i nie szukają na siłę kontynuacji, tworzą całość samą w sobie. Wysoki połysk łagodzi surowość i prostotę kamienia, dodając mu miękkości, ciepła i naturalnej łagodności. Taka jest kolekcja White Opal – oszczędna w wyrazie, ale jednocześnie intrygująca, o spójnej kolorystyce i oryginalnym wzorzeTomek Smus, architekt TU_kolektyw.

TU_inspiruje. Obraz, który namalowała natura

Motyw nakładających się warstw tworzy nietuzinkową i imponującą dekorację. Jest jak obraz w galerii sztuki – pobudza skojarzenia i sprzyja estetycznej kontemplacji. Podkreśla także dynamikę naszego funkcjonowania – z jednej strony nieprzemijające trwanie, z drugiej podleganie ciągłym, samoistnym przekształceniom.

White Opal doskonale odnajduje się w nowoczesnej architekturze, tworząc kompozycje pełne rozmachu i elegancji, oszczędne w formie, ale jednocześnie harmonijne, przytulne i z delikatnym efektem rozświetlenia. To kolekcja, w której monolit minerału jest wyrazisty, ale nie przytłacza. Stanowi on ozdobę sam w sobie, dlatego też nie wymaga zbyt wielu dodatków. Jego malowniczość podkreślą meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów, w odcieniu beżu i bieli, a także szklane dekoracje, które delikatnie wtopią się w całość aranżacji.

W ofercie marki MONOLITH znajdziemy dwie rektyfikowane płytki gresowe White Opal o grubości 6 mm i wymiarach 2398 x 1198 mm (359,90 zł za m2) oraz 1198 x 1198 mm (269,86 zł za m2), obie w wykończeniu w polerze.

Kolekcja White Opal jest wynikiem inspiracji klimatem nadmorskich i oceanicznych pejzaży, widzianych z lotu ptaka. To odniesienie do łagodności wydm, fal i linii brzegowych słonecznej Australii, w wydaniu stonowanych odcieni błękitów i szarości. Nowa odsłona marki MONOLITH jest także efektem spojrzenia w głąb struktury minerału, która dzięki zespołowi TU_kolektyw i technologii, jaką dysponuje Grupa Tubądzin, miała okazję zaistnieć w pełnej okazałości w wielkim formacie.

Prezentację kolekcji White Opal można zobaczyć tutaj: www.youtube.com/watch?v=4H8DfWlaBNE

TU_kolektyw tworzą projektanci, architekci i technolodzy Grupy Tubądzin, osoby związane zarówno z klasycznym, użytkowym designem, jak i wzornictwem przemysłowym i architekturą. Razem poszukują najlepszych rozwiązań, które najdokładniej oddają klimat ich pracy – od momentu inspiracji, poprzez projekt, kreację, aż po aranżację i pomysły na gotowe wnętrza.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.