Pietra Blue: Adriatycki marmur w domowej oazie

Pietra Blue: Adriatycki marmur w domowej oazie

19 września 2023

Śródziemnomorski klimat we wnętrzach - odkryj nową kolekcję Pietra Blue od Grupy Tubądzin. Stwórz aranżację przepełnione spokojem i atmosferą relaksu. Postaw na nowy wielki format 120 x 275 cm. Odkryj urok naturalnych surowców i nadmorskich inspiracji.

Troska o dobre samopoczucie i harmonię to obecnie jeden z głównych trendów, nie tylko w branży beauty, ale także w świecie architektury. Łazienki przekształcają się w strefy domowego SPA, a w innych pomieszczeniach pojawiają się delikatne akcenty, które pomagają stworzyć atmosferę odprężenia i wyciszenia.

W projektowaniu wnętrz dominują inspiracje naturą. Ciepłe, harmonijne kolory, które odzwierciedlają piękno otaczającego nas świata, wprowadzają do naszych domów spokój i równowagę, która sprzyja dobrej atmosferze.

Wyspa Brač, jedna z urokliwych destynacji wakacyjnych, stanowi prawdziwy skarb Dalmacji. To tutaj znajdziemy nie tylko jeden z najwyższych szczytów Chorwacji, ale także niezwykłe kopalnie białego marmuru. Ten wyjątkowy surowiec zdobi najpiękniejsze rezydencje na całym świecie, w tym kolumny w Białym Domu w Waszyngtonie. Brač otaczają ciepłe wody Adriatyku, a morskie fale odbijające promienie słońca tworzą na ścianach przybrzeżnych budowli niezwykłe widowisko.

Chorwacki krajobraz stał się źródłem inspiracji dla projektantów Grupy Tubądzin, którzy stworzyli kolekcję Pietra Blue. To hołd dla piękna marmuru. Nieskazitelna biel, będąca charakterystycznym znakiem tego kamienia, doskonale współgra z adriatyckim błękitem i złocistymi akcentami. To połączenie tworzy niezwykły klimat.

Pietra Blue, obecna na ścianach i podłodze w łazience, przywodzi na myśl prawdziwe SPA. W kuchni, na blatach czy na wyspie kuchennej, Pietra Blue dodaje elegancji i jest praktycznym rozwiązaniem. To także piękne tło dla miejsca pracy, w którym ożywi przestrzeń i pomoże w koncentracji. Inspirując się pięknem Brač, można przekształcić salon w miejsce, w którym czuć błogi, adriatycki klimat. Jasne kolory, drewniane elementy i subtelne akcenty Pietra Blue nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Adriatycka odmiana marmuru wprowadza do aranżacji luksus i elegancję, które doskonale współgrają z naturalnymi dodatkami. Dostępność różnych formatów, w tym imponującego 120 x 275 cm, pozwala na kreatywne aranżacje i daje wiele możliwości wyrażenia własnego stylu.


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.