Renesans włoskiego terrazzo w ujęciu aranżacyjnym Katarzyny Madalińskiej

Kolekcja Macchia Beige, Ceramika Tubądzin (1)

27 maja 2021

W kolekcji Macchia od marki Tubądzin klasyczne włoskie piękno zostało zinterpretowane na nowo. To propozycja nieoczywista i wielowymiarowa, która w ujęciu Katarzyny Madalińskiej, architektki TU_Kolektyw, tworzy wnętrza unikalne – od ekskluzywnych i eleganckich po bardziej stonowane, o nowoczesnym designie.

TU_Kreuje. Urok nieregularności

Kolekcja Macchia przyciąga wzrok kunsztownym wykończeniem glazury. Kamienny wzór jest bardzo naturalny w swej fakturze, a jednocześnie intryguje. Gładko wypolerowana powierzchnia kamyków odbija światło, dzięki czemu mienią się one subtelnym blaskiem na tle głębokiego matu.

Pomiędzy szlachetnym marmurem a matową bazą toczy się interesująca gra świateł, którą postanowiliśmy rozegrać w czterech różnych odcieniach. Odmiany Blue i Graphite mają mocny charakter, uzyskany przez większy kontrast pomiędzy kawałkami kamienia a tłem. Warianty Beige i Grey są z kolei delikatniejsze. Kolory bazowe są tu stonowane, a kawałki minerałów wtapiają się w tło, przez co płytki wydają się bardziej jednorodne – mówi Katarzyna Madalińska, architekt TU_Kolektyw.

TU_Inspiruje. Magia włoskiej klasyki

Macchia jest odzwierciedleniem włoskiego stylu. Dostępna w kolekcji ceramika oddaje subtelność, piękno i elegancję szlachetnego kamienia, natomiast nieregularny wzór wprowadza do wnętrza dynamikę i spontaniczność. Kolekcja ta idealnie łączy kolory i estetyczne smaki, dobrze komponując się zarówno z matowymi płytami wielkoformatowymi o jednorodnej kolorystyce, jak i płytkami wzorowanymi na cementowej ścianie.

Historyczna technika tworzenia terrazzo zawiera w sobie bogatą tradycję włoskiego wzornictwa. Dziś staje się nowym klasykiem, pozwalającym na magiczną odmianę wnętrza. Jest idealna dla projektantów i architektów, którzy poszukują unikalnych, wyróżniających się kolekcji oraz dla każdego, kto ceni nieoczekiwane połączenia i eklektyczne kompozycje – Katarzyna Madalińska, architekt TU_Kolektyw.

Kolekcję tworzą płytki ścienne z motywem terrazzo, dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: Beige, Grey, Graphite i Blue (898 x 328 mm; 139,85 zł/m2), którym towarzyszy gładka płytka bazowa Macchia Light Grey, wykończona w macie (898 x 328 mm; 139,85 zł/m2). Wzór lastryko znajdziemy także na płytkach gresowych w kształcie kwadratu (598 x 598 mm; 116,85 zł/m2), które są kolorystycznymi odpowiednikami płytek podstawowych. Kolekcję uzupełniają dwie smukłe listwy ścienne: w odcieniu ciepłej miedzi (Steel Copper 3; 79,95 zł/szt.) i chłodnej stali (Steel 25 POL; 49,94 zł/szt.). Wszystkie płytki są rektyfikowane.

Macchia daje wiele możliwości aranżacyjnych. To kolekcja wyrazista i różnorodna, którą z powodzeniem można zastosować zarówno we wnętrzach wyrafinowanych i eleganckich, kojarzących się z luksusem, jak i tych bardziej nowoczesnych, w których dominują proste formy i styl monochromatyczny. Płytki Macchia Graphite i Blue świetnie wyglądają w odważnych kompozycjach – meble i dodatki w kolorze czarnym, złotym i miedzianym jeszcze mocniej podkreślą charakterystyczny wzór lastryko. Z kolei propozycje Beige i Grey stworzą wnętrze jasne i przytulne, w którym doskonale będą się prezentować proste, geometryczne formy.

Prezentację kolekcji Macchia można zobaczyć tutaj: www.youtube.com/watch?v=cpGWZNKKvhY

TU_Kolektyw tworzą projektanci, architekci i technolodzy Grupy Tubądzin, osoby związane zarówno z klasycznym, użytkowym designem, jak i wzornictwem przemysłowym i architekturą. Razem poszukują najlepszych rozwiązań, które najdokładniej oddają klimat ich pracy – od momentu inspiracji, poprzez projekt, kreację, aż po aranżację i pomysły na gotowe wnętrza.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Korowczyk

rzecznik prasowy Grupy Tubądzin

tel. + 48 601 322 440

tel. + 48 42 710 37 78

e-mail: t.korowczyk@tubadzin.pl