Rusza kolejna edycja konkursu Tubądzin Design Awards

Rusza kolejna edycja konkursu Tubądzin Design Awards

16 lutego 2022

Od 1 marca będzie można zgłaszać projekty do Tubądzin Design Awards. To już czwarta edycja konkursu, w którym biorą udział architekci i projektanci z różnych stron świata. W tym roku TDA przyświeca idea projektowania, które potrafi sprostać globalnym wyzwaniom, czego wyrazem jest dodatkowa, specjalna kategoria konkursowa – CULTURE FORM. Przewodniczącym jury jest Allan Starski. Pula nagród wynosi 78 000 EURO.

Tubądzin Design Awards (TDA) organizowany przez Grupę Tubądzin od 2015 roku to konkurs dla architektów, projektantów oraz studentów z całego świata. W nowej edycji można powalczyć o GRAND PRIX w 4 kategoriach: Young Power, Everyday Design, Unlimited Architecture oraz w kategorii specjalnej Culture FORM, która została utworzona z myślą o kulturze przestrzeni i podkreślania wartości obcowania ze sztuką we współczesnym świecie. Nagradzani będą także laureaci poszczególnych etapów.

Oprócz nagród finansowych na zwycięzców czekają inspirujące nagrody – w tym wyjazdy do Tokio, Paryża, czy na najważniejsze targi desingu Salone de Mobile w Mediolanie. Dla studentów i młodych projektantów przewidziano staż w pracowni samego Martina Duplantier w Paryżu.

W kategorii specjalnej Culture FORM oprócz nagrody pieniężnej, zwycięzca będzie miał możliwość dołączenia do prestiżowego zespołu twórców związanych z Operą Narodową i współtworzenia oprawy oraz scenografii spektaklu realizowanego w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Prace konkursowe będą oceniane przez międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą wybitne osobowości świata sztuki, architektury i designu: Allan Starski – scenograf filmowy i teatralny, laureat Oscara (przewodniczący jury TDA), Martin Duplantier – przewodniczący Francuskiej Rady Architektonicznej, Melike Altinişik – architektka z Turcji, Małgorzata Szczepańska – redaktorka naczelna i dyrektorka kreatywna Elle Decoration oraz Tomasz Smus – architekt marki Tubądzin. W kategorii Culture FORM projekty oceniać będą Davide Macullo, założyciel studia Davide Macullo Architects w Lugano, Marta Sowińska-Gąska, architektka, laureatka Grad Prix TDA 2020 oraz Ewa Kryszkiewicz – menedżerka działu rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin.

Zaufanie jakim obdarzyli nas architekci to dla nas nie tylko zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie, które motywuje nas do ciągłego rozwoju i kreowania wartościowych wydarzeńmówi Amadeusz Kowalski, Wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin. Z dumą mogę stwierdzić, że konkurs Tubądzin Design Awards zdobył już spore uznanie w międzynarodowym środowisku architektów. Z każdą edycją przybywa nie tylko samych uczestników, ale zwiększa się też liczba krajów, z których otrzymujemy zgłoszenia. W poprzednim TDA udział wzięło aż 1300 osób z aż 83 państw. Zetknięcie się z tak wielkim twórczym potencjałem, talentami oraz wymiana doświadczeń z różnych kręgów kulturowych są ogromną wartością i siłą tego konkursudodaje Amadeusz Kowalski.

Grupa Tubądzin od lat stawia na budowanie relacji ze środowiskiem architektów i projektantów. Firma organizuje dedykowane im wydarzenia, warsztaty i konkursy. Stworzyła także Tubądzin Design Community – wyjątkową platformę komunikacji, która poszerza horyzonty, umożliwia wymianę doświadczeń i dostarcza inspiracji.

Tubądzin Design Awards jest jednym z naszych wiodących działań jakie kierujemy dla grupy architektów. Jego zasięg, skala i jakość sprawia, że stał się wielką inspiracją dla wszystkich, którzy biorą w nim udział. Czwartej edycji TDA przyświeca niezwykle ważna idea projektowania, które potrafi sprostać globalnym wyzwaniom. Jednym z nich jest dostęp do kultury i sztuki, który w ostatnim czasie jest dość ograniczony. Stąd w TDA kategoria specjalna Culture FORM, która naszym zdaniem może być jedną z ciekawszych w tej edycjimówi Ewa Kryszkiewicz, menedżerka działu rozwoju i współpracy z architektami w Grupie Tubądzin. Przed nowymi wyzwaniami stoją też architekci, dlatego nasz konkurs został skonstruowany tak, aby maksymalnie wspierać ich rozwój i działalność. Oprócz nagród finansowych przewidzieliśmy udział w inspirujących wydarzeniach branżowych, podróże do ciekawych miast i miejsc, ale także aktywności promujące działalność architektów, czy prestiżowy staż dla młodych twórców. Uczestnicy będą też nagradzani w poszczególnych etapach, a w finale powalczą o nagrody Grand Prix przyznawane w tej edycji w czterech kategoriach.

Nabór prac do Tubądzin Design Awards potrwa od 1 marca do 31 listopada 2022 i składa się z trzech etapów. Regulamin znajduje się na stronie www.tubadzin.pl/design

Partnerami konkursu są Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Martin Duplantier Architects, Melike Altnisik Architects, Davide Macullo Architects, CAD PROJEKT K&A, Graphisoft Archicad, WSC, Politechnika Łódzka, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Prima Interior oraz Elle Decoration.


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Korowczyk

Rzecznik Prasowy Grupy Tubądzin

tel. + 48 601 322 440

tel. + 48 42 710 37 78

e-mail: t.korowczyk@tubadzin.pl