Sielskość i swoboda – kolekcje Boho i Timeless od Grupy Tubądzin w studio Katarzyny Bosackiej

Sielskość i swoboda – kolekcje Boho i Timeless od Grupy Tubądzin w studio Katarzyny Bosackiej

20 września 2022

Styl sielski, w którym pierwsze skrzypce gra prostota? A może boho zachwycające lekkością i nawiązaniem do motywów etnicznych? Te konwencje z łatwością łączą się ze sobą przynosząc zaskakujące rezultaty aranżacyjne.

Pełen luz w stylu boho

Boho to styl, który przeżywa renesans i wraca na salony w wielkim stylu. Lekkość, nawiązywanie do motywów etno czy kultury hippie wnosi do wnętrz odrobinę tajemniczości i nutkę efemeryczności, inspirując do poszukiwania nowych wrażeń i odkrywania własnych emocji.

Dziś, gdy prym wiedzie nowoczesność, często brakuje nam naturalności. Nic więc dziwnego, że grono zwolenników swobody boho we wnętrzach wciąż rośnie. Artyzm, wygoda i wakacyjny luz – to najważniejsze cechy tej estetyki.

W kolekcji Boho od Macieja Zienia sporo się dzieje. Błękitna mozaikowa struktura optycznie powiększa przestrzeń tworząc poczucie głębi i wielowymiarowości.

Z nutą prowansalskiej prostoty

Sielska estetyka to także klasyczna elegancja - prosta, bez zbędnych ozdobników. Właśnie taka jest kolekcja Timeless, która wprowadza do wnętrz sznyt prowansalskiego kolorytu.

Przełamane biele i struktury nawiązujące do tradycyjnych boazerii czy lamperii sprawiają, że przestrzeń przenika wyjątkowy klimat francuskiej świeżości, w której może w pełni rozgościć się natura.

Ponadczasowa forma zyskuje niezwykłą miękkość, wypełniając wnętrza nastrojowym ciepłem i łagodnością. Już sama nazwa – Timeless – sugeruje, że kolekcja ta sprawdzi się zarówno w kuchni, korytarzu, jak i w łazience. Całość aranżacji dopełnia podłoga wyłożona kolekcją Wood, inspirowaną drewnem.

Wyważone połączenie w studio Kasi Bosackiej

Przykłady wyjątkowego zastosowania gresów i płytek ceramicznych we wnętrzach znajdziemy w nowej odsłonie cyklu Open the Door for Tubądzin. Kasia Bosacka, gospodynie programów takich jak „Wiem, co jem” czy „Eko Bosacka”, wykorzystała kolekcje Timeless, Boho oraz Wood Grupy Tubądzin w swoim nowym studio nagraniowym. W kuchni znalazły się inspirowane panelami ściennymi płytki Timeless w łagodnym, białym kolorze. Przyciągające wzrok podłogi ułożono z gresu Wood Grain - płytki doskonale komponują się z meblami w stylu rustykalnym. Natomiast w łazience zastosowano płytki Boho z motywem błękitnej mozaiki, która wypełniła przestrzeń prysznicową.