Śródziemnomorskie piękno

: Oświetlenie łazienki w nowoczesnej aranżacji

3 lipca 2024

Klimat greckich miasteczek, hiszpańskich domów i włoskich rezydencji - styl śródziemnomorski to ponadczasowy sposób na udaną aranżację. Kolekcje Grupy Tubądzin przenoszą motywy z południa Europy do wnętrz.

Styl śródziemnomorski, czerpiący inspiracje z krajów takich jak Hiszpania, Włochy, Grecja i Maroko, wyróżnia się prostotą, elegancją i naturalnymi elementami. Dominują w nim odcienie bieli, beżu, błękitu, turkusu i zieleni, które przywołują na myśl krajobrazy południa. Materiały takie jak kamień, drewno, ceramika i wiklina dodają wnętrzom autentycznego charakteru. Kluczowe są tekstury, które tworzą kontrasty między gładkimi powierzchniami a szorstkimi, naturalnymi materiałami. Motywy morskie, jak muszle czy korale, często pojawiają się w dekoracjach, wprowadzając klimat nadmorskiego relaksu.

Blue Stone jest kolekcją skąpaną w błękicie, a inspiracją dla niej był Plac Hiszpański w Sewilli, zachwycający architekturą i pięknem andaluzyjskiej przyrody. Śródziemnomorski marmur z błękitnym użyleniem jest podstawą płytek, dopełnionych burgundowymi i błękitnymi cegiełkami, nawiązującymi do kunsztu andaluzyjskiej ceramiki. Dekory mają złote przetarcia, a zaskakujący wzór to niebieskie liście, odbijające się w tafli wody. Blue Stone łączy w sobie południowy błękit i złote promienie słońca, ognistą, burgundową czerwień i delikatność kropli rosy.

Unit Plus Reef inspirowana jest fauną i florą morskiej laguny. Widziana z góry woda pełna morskich stworzeń ma szmaragdowy odcień a harmonijny ruch fal szkicuje subtelny wzór. Grupa Tubądzin przeniosła ten podwodny świat na ceramikę, podkreślając delikatność dekoru satynową powierzchnią, przyjemną w dotyku. Nasycony szmaragd płytki mieni się odcieniami zieleni, turkusu i złota, oddając urok morskich krajobrazów.

Aquamarine to hołd dla monumentalnego piękna oceanu. Inspirowana Kolekcja oddaje jego zmieniające się kolory w zależności od pory dnia. O świcie woda jest jasna, prawie szara, w południe błękit staje się soczysty, by następnie przybrać odcienie granatu, a nocą nieprzenikniona czerń odbija nastrojowe światło księżyca, przenosząc nas w świat fascynujących oceanicznych głębin.

Styl śródziemnomorski i aranżacje inspirowane wodą łączą elegancję z prostotą i bliskością natury. Kolekcje Grupy Tubądzin, takie jak Blue Stone, Unit Plus Reef i Aquamarine, oferują piękno i harmonię, tworząc wnętrza pełne relaksu i kojącej atmosfery, przypominające słoneczne wybrzeża Morza Śródziemnego.