Subtelna odsłona teatru cieni. Kolekcja Tori Take od Grupy Tubądzin

Subtelna odsłona teatru cieni. Kolekcja Tori Take od Grupy Tubądzin

11 maja 2023

Światło, cień i klasyczne piękno. Nowa kolekcja Grupy Tubądzin, to fascynująca opowieść o bogactwie wzorów i kolorów, prawach natury i tajemniczości ukrytej w otaczającym świecie. Tori Take zaskakuje wielowymiarowością.

W kolekcji Tori Take zamiłowanie do natury tworzy ramy wspaniałej opowieści o uroku i nieprzemijalności. Konwencja wzoru tapetowego, która towarzyszyła projektantom, zapewniła nadzwyczajne wrażenia estetyczne. Wrażenie ruchu, a równocześnie subtelność i prostota, przenikają się w wyjątkowej aranżacji pełnej pasji i ukojenia.

Zaduma nad naturą

Kolekcja Tori Take to dwie ścieżki, którymi podążają emocje i wrażenia. Pierwsza z nich prowadzi do świata baśni, pełnego barw i odcieni. Odkrywa i na nowo kreuje motywy zwierzęce i roślinne, wynosząc je do wymiaru samodzielnego dzieła sztuki. Lekkie, ale precyzyjne pociągnięcia pędzlem, onirycznie zestawiona kolorystyka, bogactwo form i odniesień do przyrody, zachwyca malarskością i wirtuozerią.

Lekko uchwycona delikatność, efemerycznie zarysowane kontury i swoboda – to druga ścieżka, która ukazuje powab neutralności oraz impresjonistycznej refleksji nad tym, co kryje w sobie subtelny teatr cieni. Jego zjawiskowość i tajemniczość stają się nieskończonym źródłem inspiracji, dekorując codzienność niewymuszonym pięknem.

Nieodkryte ścieżki fantazji

Płytki Tori Take wpisują się w trend wzorów tapetowych, które powracają w wielkim stylu. Nie tylko do salonów i sypialni, ale także do łazienek, tworząc bezpieczną przestrzeń relaksacyjną. Motyw dostojnych pawi o efektownym upierzeniu, wprowadza do wnętrz niezwykły klimat. Baśniowość deseni przywołuje świat zapamiętany z kart książek, gdzie granice zacierają się niczym różne odcienie farb mieszanych na palecie.

Powierzchnia płytek Tori Take wygląda jak pergamin, co wzmacnia efekt malarskości. Impresjonistyczna wizja ożywa i mieni się dopracowanymi detalami, budując przestrzeń pełną artystycznego natchnienia oraz tajemniczości. Stonowane czerwienie, odcienie błekitu i biele doskonale korespondują z szarościami i złotem, które stały się doskonałym uzupełnieniem bajecznej scenerii.

W równowadze

Natura zachwyca prostotą. Ruch roślin, promienie słońca przebijające się przez korony drzew, zapadający na horyzoncie zmrok – to momenty przynoszące spokój i poczucie bezpieczeństwa, które chcemy zatrzymać w swoich wnętrzach. Dzięki kolekcji Tori Take, ulotność chwil, ma szansę zostać we wnętrzu na dłużej.

Nieoczywistość. Tajemnica. Głębia. Pociągają, intrygują i prowokują do rozmyślań nad światem natury. W Tori Take barwy ziemi spójnie łączą się z zabawą cieniem. Jego zmienne formy żywo igrają ze zmysłami, budując dramaturgię kształtów. Subtelne kontury gałązek bambusa stwarzają wyjątkowe wrażenie. Wprowadzają dynamikę, która sprzyja wyciszeniu i ociepla przestrzeń harmonią. Natura staje się malarzem swojego piękna.

Płytki Tori Take dostępne są w rozmiarze 30 x 75 cm.


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.