Światowa premiera nowych kolekcji Tubądzin na targach Cersaie w Bolonii

Światowa premiera nowych kolekcji Tubądzin na targach Cersaie w Bolonii

26 sierpnia 2021

Grupa Tubądzin, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią SARS-CoV-2, ponownie zaprezentuje swoje najnowsze wzory na Targach Cersaie w Bolonii. International Exhibition of Ceramic Tile and Bathroom Furnishings (Międzynarodowe Targi Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek), które odbędą się w dniach 27 września – 1 października, należą do najważniejszych imprez branżowych na świecie.

Na 210 m2 powierzchni Grupa Tubądzin zaprezentuje blisko 20 nowych wzorów płytek wielkoformatowych marki MONOLITH oraz 26 nowych kolekcji łazienkowych. Najważniejszym wydarzeniem będzie światowa premiera czterech najnowszych kolekcji z linii Tubądzin kreacja Maciej Zień. Ekspozycję marki będzie można zwiedzać w hali 16, na stoisku C18-D19.

Targi Cersaie w Bolonii są dla branży płytek ceramicznych tym, czym dla branży motoryzacyjnej Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie. Z jednej strony śledzimy światowe trendy w designie, rozwiązania technologiczne oraz nowe pomysły w aranżacji wnętrz, z drugiej pokazujemy, że w żadnej z powyższych cech nie ustępujemy najbardziej znanym zagranicznym firmom, a wielokrotnie jesteśmy od nich bardziej innowacyjni. Wierzę, że zarówno nasi obecni, jak i przyszli partnerzy handlowi, docenią nowe kolekcje. Jestem przekonany, że targi zaowocują cennymi kontaktami biznesowymi oraz nowymi zamówieniami. Zapraszam serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska nr C18-D19, w hali 16 – mówi Andrzej Ramel, dyrektor sprzedaży krajowej, członek zarządu Grupy Tubądzin.

Wśród nowych wzorów znajdzie się blisko 20 propozycji dla płytek wielkoformatowych, inspirowanych naturą, które na nowo odkrywają potęgę kolorów zaklętych w surowych skałach. W trakcie targów odbędzie się premiera nowych kolekcji Macieja Zienia, zaprojektowanych specjalnie dla Grupy Tubądzin. Projektant postanowił stworzyć kolekcje odpowiadające czterem najważniejszym trendom na styku świata wnętrz i mody. Kolekcję Boho charakteryzują motywy etniczne, odniesienia do naturalnych materiałów i lekkość aranżacji. Funky zabierze nas do wnętrz inspirowanych wzornictwem lat 70. Propozycję Sophisticated wyróżniają szykowne, kamienne wzory oraz motywy zaczerpnięte z art deco, natomiast Timeless stawia na ponadczasową elegancję, która nigdy nie przemija.

Tegoroczna edycja targów będzie się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Organizatorzy przygotowali szereg środków, które mają minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Do najważniejszych należą bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa, utrzymywanie dystansu społecznego oraz dezynfekcja rąk (we wszystkich halach targowych zostaną ustawione ogólnodostępne stacje z żelem do dezynfekcji).

Zapewniam, że dochowamy maksymalnej staranności, by przestrzegać reżimu sanitarnego. Dla gości naszego stoiska zagwarantujemy dostępność środków do dezynfekcji rąk, będziemy mieli też przygotowane maseczki dla zwiedzających. Nasza ekspozycja została zaprojekowana zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Na bieżąco śledzimy informacje i jesteśmy gotowi dostosować się do ewentualnych nowych rozporządzeń czy dodatkowych obostrzeń – mówi Andrzej Ramel, dyrektor sprzedaży krajowej, członek zarządu Grupy Tubądzin.

Warunkiem uczestnictwa w targach jest okazanie zaświadczenia Green Pass – certyfikatu potwierdzającego przyjęcie szczepionki zatwierdzonej przez Europejską Agencję Leków, bycie ozdrowieńcem lub negatywny wyniku testu PCR.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Targi Cersaie to najważniejsze międzynarodowe wydarzenie w branży, na którym prezentowane są najnowsze trendy w wyposażeniu łazienek oraz rozwiązania wykorzystujące płytki ceramiczne w różnych przestrzeniach. To miejsce spotkań projektantów, architektów, inwestorów, kupców oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem branży łazienkowej. Poprzednia edycja miała miejsce w 2019 roku i odwiedziło ją ponad 112.000 uczestników, z których połowa to goście zagraniczni. Swoje produkty pokazało 840 wystawców, w tym 314 spoza Włoch. W 2020 roku targi zostały odwołane z powodu globalnej pandemii SARS-CoV-2.