Taniec świateł na bezkresnym szafirze – nowa kolekcja Fuente marki Domino

Taniec świateł na bezkresnym szafirze – nowa kolekcja Fuente marki Domino

9 grudnia 2022

Fuente to nowa kolekcja płytek ceramicznych, która urzeka efektownością zjawisk zaczerpniętych wprost z natury. Inspiracją do jej stworzenia stała się woda płynąca wartkim nurtem po skałach oraz bezkresne morze, na powierzchni którego odbija się łuna światła.

Fuente – szlachetny kamień w strugach wody

Fuente zachwyca niezwykłą głębią barw i wzorem przypominającym skalne pęknięcia. Stykają się w nim nasycony odcień szafiru, cała gama szarości i delikatne muśnięcia beżu, które wspólnie tworzą efekt nieregularnych skalnych szczelin.

Kolekcja zainspirowana została strugami wody, która wyrzeźbiła w skale swoje koryto. Fuente wprowadza do wnętrza naturalny dynamizm i ekspresję. Dominują zdecydowane odcienie niebieskiego i granatu, ożywiając przestrzeń wytwornością naturalnej elegancji.

- Projektując kolekcję Fuente przywoływałam w pamięci niezapomniane obrazy towarzyszące obserwacji wody. Głębia, ruch i możliwość eksponowania refleksów świetlnych, które subtelnie rozpościerają się na jej powierzchni, zawsze stanowiły dla mnie zagadkę. Tworząc szkice postanowiłam przenieść to wszystko na ceramikę, która daje niezwykle szerokie możliwości artystyczne – mówi Anna Janik Cieśla, projektantka Grupy Tubądzin i autorka linii Fuente. – Połączenie to zapoczątkowało kolejny impuls: już nie tylko woda, ale także skały, po których spływa migocząc w promieniach słońca czy księżyca, niejako uzupełniły pierwotną wizję. Efektem jest kolekcja, w której sięgnęłam po wyrazistą kolorystykę kojarzącą się z nocnym niebem i naturą - podsumowuje.

Szafirowe uniesienie

- Płytki Fuente stworzą doskonałe tło dla dowolnej aranżacji. Złote listwy dekoracyjne wraz z innymi dodatkami w tym kolorze pomogą urządzić wyszukane wnętrze w stylu glamour. – tłumaczy Katarzyna Zaczek, architekt marki Domino - Połączenie szafirowych i stalowych odcieni niebieskiego z bielą wprowadzi do wnętrz harmonię i ukojenie. To doskonała propozycja dla wielbicieli klasycznego piękna, odważnych kontrastów oraz niewymuszonego szyku.- dodaje projektantka.

Kolekcja Fuente występuje w dwóch formatach: 598 x 598 mm, 1198 x 598 mm.