Tubądzin mecenasem konkursu Prime Time

Tubądzin mecenasem konkursu Prime Time

4 marca 2024

Grupa Tubądzin wspiera konkurs PRIME TIME, organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest to kolejny krok marki w stronę demokratyzacji sztuki i wspierania młodych talentów.

Grupa Tubądzin, niekwestionowany lider w dziedzinie innowacji i designu, od lat wyznacza nowe trendy w ceramice. Znakiem rozpoznawczym marki są unikalne wzory, które powstają we współpracy z renomowanymi artystami. Pod koniec 2023 roku ogłoszono start projektu "Tubądzin Meets Art". Marka zobowiązała się wspierać instytucje kultury, współpracować z artystami i poszerzać działania edukacyjne. Jedną z inicjatyw, którą wspiera Tubądzin, jest renomowany konkurs artystyczny - Prime Time.

Prime Time to wyjątkowa inicjatywa artystyczna, wpisująca się od ponad dwóch dekad w kalendarz wydarzeń kulturalnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Organizowany nieprzerwanie od 2000 roku (wcześniej jako konkurs "Rocznik"), stał się pierwszym poważnym krokiem w karierze absolwentów studiów licencjackich i magisterskich w dziedzinie sztuki i projektowania. Konkurs został stworzony z myślą o umożliwieniu uczestnikom współzawodnictwa o prestiżowe nagrody i wyróżnienia, jednocześnie pełniąc rolę platformy przygotowującej ich do profesjonalnej pracy twórczej. Nazwa “Prime Time” oznacza, że autorzy prac dyplomowych znajdują się w najbardziej twórczym okresie swojego życia, opuszczając mury Akademii i rozpoczynając swoją artystyczną przygodę. Konkurs stanowi przegląd projektów dyplomowych z różnych dziedzin sztuki i designu, obejmujące m.in. malarstwo, rysunek, rzeźbę, grafikę warsztatową, fotografię, techniki multimedialne (w tym animację) oraz szeroko pojęty design czyli grafikę projektową, projektowanie ubioru, tkaninę artystyczną, biżuterię, architekturę wnętrz czy wzornictwo przemysłowe.

Tegoroczna edycja Prime Time zgromadziła 21 najlepszych dyplomów magisterskich oraz 18 licencjackich. Miejska Galeria Sztuki w Łodzi prezentuje te prace na specjalnej wystawie konkursowej.

Dotychczasowi laureaci konkursu to jednocześnie najzdolniejsi absolwenci danego rocznika, pełni pasji, zaangażowania, a przede wszystkim biegli teoretycznie i warsztatowo w swojej dziedzinie. Zwycięstwo w Prime Time pomaga otworzyć drzwi do kariery. Laureaci konkursu otrzymają nie tylko symboliczne medale, ale także nagrody finansowe pomagające w stawianiu pierwszych kroków na ścieżce poza murami Akademii.

Grupa Tubądzin, poprzez swoje wsparcie dla konkursu PRIME TIME, nie tylko kształtuje krajobraz kulturalny, ale również aktywnie uczestniczy w kreowaniu przyszłości dla młodych talentów artystycznych. To partnerstwo stanowi piękny przykład synergii między światem biznesu a sztuki, inspirując i wspierając kolejne pokolenia twórców.