Tubądzin organizuje spotkania z zakresu zdrowego żywienia dla pracowników

Tubądzin organizuje spotkania z zakresu zdrowego żywienia dla pracowników

10 listopada 2021

Dwa spotkania pod hasłem „Jem Session” z ekspertką medycyny funkcjonalnej i medycyny żywienia odbyły się w siedzibach firmy w Cedrowicach i Sieradzu 8 i 9 listopada. Zorganizowane zostały w nawiązaniu do Światowego Dnia Żywności, w ramach działań wellbeingowych dla pracowników Grupy Tubądzin.

W obu wydarzeniach wzięło udział blisko 100 osób zatrudnionych w trzech zakładach produkcyjnych Grupy Tubądzin oraz w Centrum Dystrybucyjnym. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z aktualną wiedzą na temat prawidłowego odżywiania i funkcjonowania organizmu m.in. pod kątem dostarczanych wartości i składników odżywczych, mikrobioty jelitowej, aktywności fizycznej, suplementacji czy budowania trwałych nawyków żywieniowych. Wykład poprowadziła Agnieszka Karolczak-Tomkiewicz, specjalistka medycyny funkcjonalnej i medycyny żywienia. Oprócz prezentacji na gości czekały konkursy tematyczne, sesja Q&A oraz zdrowy poczęstunek. Pretekstem do spotkania był Światowy Dzień Żywności, któremu w tym roku przyświecało hasło "Nasze działania są naszą przyszłością. Lepsza produkcja, lepsze odżywianie, lepsze środowisko i lepsze życie”.

Jako Grupa Tubądzin odpowiedzialnie podchodzimy do roli pracodawcy, starając się zagwarantować naszym pracownikom nie tylko satysfakcjonujące warunki zatrudnienia i bezpieczeństwo pracy, ale także dbając o ich ogólny dobrostan. Mając na uwadze zdrowie i dobre samopoczucie każdego z nich, zwłaszcza w nieprzewidywalnych czasach pandemii koronawirusa, chcieliśmy przekazać im wartościową wiedzę z zakresu nowoczesnego podejścia do żywienia, a także podpowiedzieć rozwiązania, które pomogą zadbać o zdrowie i kondycję organizmu na co dzień. Stąd decyzja o organizacji spotkań eksperckich o tematyce żywieniowej. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników wyniósł dla siebie garść cennych informacji i został zainspirowany do nawet niewielkiej zmiany jakości życia mówi Joanna Wodzyńska, właścicielka Grupy Tubądzin.

Spotkania o tematyce żywieniowej to nie jedyne działania Grupy Tubądzin w obszarze wellbeing skierowane do pracowników. W ramach realizacji postawy społecznej odpowiedzialności firma oferuje stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę oraz szeroki pakiet socjalny, obejmujący m.in.: pakiet medyczny, grupowe ubezpieczenie zdrowotne, program Benefit Systems, który umożliwia korzystanie z zajęć sportowych i rekreacyjnych, dodatki okolicznościowe i paczki świąteczne dla dzieci, czy zniżki pracownicze na swoje produkty. Tubądzin oferuje także bogaty wachlarz szkoleń, dostosowany do wewnętrznych potrzeb działów, w tym m.in. naukę języków obcych, a także współfinansuje naukę w szkołach wyższych i studiach podyplomowych. Grupa Tubądzin inicjuje też akcje prozdrowotne. W ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa firma zorganizowała akcję szczepień dla swoich pracowników i członków ich rodzin, w której wzięło udział prawie 400 osób.

Agnieszka Karolczak-Tomkiewicz – absolwentka Functional Medicine University w USA, Certified Functional Medicine Practitioner. Ukończyła Poradnictwo Dietetyczne oraz Dietetykę Kliniczną w Instytucie Żywienia i Żywności w Warszawie oraz Dietetykę i Poradnictwo Żywieniowe na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Posiada dyplom Certyfikowanej Akademii Dietetyki Klinicznej oraz Certyfikowanej Akademii Profesjonalnego Ziołolecznictwa. Prowadzi praktykę w Gabinecie Medycyny Funkcjonalnej w Poznaniu. Jej misją jest leczenie i edukowanie pacjentów oraz zwiększenie dostępu do nowych, potwierdzonych badaniami form terapii.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Korowczyk

Rzecznik Prasowy Grupy Tubądzin

tel. + 48 601 322 440

tel. + 48 42 710 37 78

e-mail: t.korowczyk@tubadzin.pl