Tubądzin partnerem spektaklu Cardillac w Warszawskiej Operze Narodowej

Tubądzin partnerem spektaklu Cardillac w Warszawskiej Operze Narodowej

25 czerwca 2021

Grupa Tubądzin od lat działa na rzecz kultury. W roku 2021 firma rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim - Operą Narodową. Inauguracją tej współpracy było przygotowanie i zrealizowanie opery „Cardillac”, w reżyserii Mariusza Trelińskiego, której Grupa Tubądzin była partnerem.

Grupa Tubądzin została Partnerem Teatru Wielkiego - Opery Narodowej przy operze „Cardillac”, w reżyserii Mariusza Trelińskiego, której premiera odbyła się 25 czerwca o godz. 18.00. Skomponowana przez Paula Hindemitha opera w trzech aktach z librettem Ferdinanda Liona, swoją prapremierę miała w 1926 r. w Staatsoper w Dreźnie. Warszawska inscenizacja to pierwsze od 1962 roku wystawienie dzieła Hindemitha na stołecznej scenie operowej i jednocześnie pierwsza realizacja „Cardillaca” na niej. W tytułową postać wcielił się wybitny bas-baryton Tomasz Konieczny, stale wykonujący tę partię w Operze Wiedeńskiej.

Współpraca Teatru Wielkiego z Grupą Tubądzin to naturalna konsekwencja działań podejmowanych przez oba podmioty. Z jednej strony – światowej klasy instytucja kultury – Teatr Wielki - Opera Narodowa, zapraszający do współpracy prestiżowych partnerów biznesowych, z drugiej Grupa Tubądzin – jeden z najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce, od lat kreujący trendy w designie. Cieszymy się, że możemy pracować na wspólnymi projektami, inspirując się i wzajemnie czerpiąc ze swoich doświadczeń.mówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes zarządu Grupy Tubądzin.

„Cardillac” to kryminalna historia, z morderstwami klientek słynnego jubilera Cardillaca w tle. Scenografię do produkcji stworzył Boris Kudlička, a w wystroju pokoju głównego bohatera wykorzystane zostały eleganckie białe płytki Tubądzin z kolekcji Unit Plus. Był to sceniczny debiut produktów firmy, które dotychczas zdobiły przestrzenie wspólne wielu instytucji kultury, lecz teraz trafiły na deski teatru.

Współpraca Grupy Tubądzin z Teatrem Wielkim - Operą Narodową nie ogranicza się jednak jedynie do partnerstwa przy produkcji. W tym roku odbędzie także wspólna organizacja programu inspirujących spotkań z architektami w siedzibie Teatru Wielkiego, którym przyświecać będzie hasło „Kultura przestrzeni”, rozumiane jako wpływ szeroko pojętej kultury na przestrzeń i jakość życia, szczególnie w nowych, (post)pandemicznych czasach. Tubądzin w swoich działaniach od lat łączy biznes ze sztuką i humanizmem. Pokazuje, że z pozoru czysto użytkowy przedmiot, jakim jest płytka ceramiczna, może w dzisiejszym świecie być nośnikiem i narzędziem dla sztuki i jej twórców. Zarówno dla Teatru, jak i Grupy Tubądzin, człowiek jest w centrum uwagi i wokół niego koncentrują się najważniejsze działania obu Partnerów.

Tubądzin zaprasza do współpracy znanych projektantów działających na pograniczu sztuki, mody, designu i architektury. Kolekcje zaprojektowane przez Macieja Zienia od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem, a nagradzana kolekcja Cielo e Terra, światowej klasy projektantki Doroty Koziara wybierana jest przez najważniejsze polskie studia projektowe i osobowości medialne. Tubądzin wspiera wydarzenia kulturalne i lokalnych artystów w województwie łódzkim, wierząc, że hasło „Kultura przestrzeni” pozwala łączyć różne dyscypliny sztuki i wydobywać piękno z przedmiotów i miejsc, mających zmieniać jakość życia ludzi na coraz piękniejszą

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od ponad 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 60 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Korowczyk

Rzecznik Prasowy Grupy Tubądzin

tel. + 48 601 322 440

tel. + 48 42 710 37 78

e-mail: t.korowczyk@tubadzin.pl