W naturalnym blasku. Aranżacje, które wyeksponują roślinność

W naturalnym blasku. Aranżacje, które wyeksponują roślinność

28 kwietnia 2023

Rośliny wnoszą do wnętrz świeżość i naturalne piękno. Jednak ich odpowiednie wyeksponowanie zależy głównie od aranżacji przestrzeni. Wśród kolekcji Grupy Tubądzin znajdują się desenie, które stworzą doskonałą synergię z roślinnością w każdym pomieszczeniu, kreując atmosferę pełną harmonii.

Rośliny w domu to nie tylko interesujące rozwiązanie dekoracyjne. Wiele z nich ma właściwości zdrowotne, dlatego warto postawić na ich obecność w każdym pomieszczeniu. Styl urban jungle, w którym prym wiodą rośliny, pozwala stworzyć przestrzeń pełną zieleni. We wnętrzach utrzymanych w konwencji naturalnej, kwiaty doskonale uzupełniają naturalne materiały: drewno, kamień czy ceramikę. Kolekcje Grupy Tubądzin pozwolą uwydatnić domową roślinność zarówno w łazience, kuchni, jak i w salonie.

Kamienny sznyt

Kamień idealnie komponuje się z roślinnością. Pozwala wydobyć jej intensywne odcienie i różnorakie kształty. Ta zaś podkreśla monumentalność skały oraz zjawiskowość organicznych faktur oraz różnorodności kolorystycznej. Kolekcja Terrazzo od Grupy Tubądzin swobodnie wpisze się we wnętrza urządzone w stylu naturalnym. Cieniowana szarość kamienia, która subtelnie mieni się w blasku światła, efekt organicznych struktur, oddaje wielowymiarowe piękno górskiego krajobrazu.

W połączeniu z kompozycjami roślinnymi płytki Terrazzo tworzą wnętrze o wyjątkowym charakterze. Pnące rośliny, mchy oraz dekoracyjne widlaki w szklanych kulach lub akwariach sprawią, że pomieszczenie przyciągnie pozytywnymi wibracjami.

Grand Cave Brown to linia, która zachwyca oryginalną interpretacją kamiennego wzoru. Nietuzinkowe dekory nawiązujące do naturalnej roślinności, budują klimatyczną przestrzeń pełną elegancji. Z kolei brązowe płytki, przypominające wzorem strukturę naturalnej skały, pomogą wykreować odważną aranżację, podkreślającą luksus oraz oryginalność pomieszczenia.

Ukwiecony wdzięk

Kwiaty na tle kwiecistych tapetowych wzorów to rozwiązanie, które docenią nie tylko miłośnicy roślin, ale także osoby poszukujące nietuzinkowych, dynamicznych kompozycji. Z kolekcją Moor wykreowanie wnętrza pełnego ruchu i naturalności jest niezwykle łatwe. Bogaty wzór płytek, inspirowany tropikalnymi gatunkami roślin, ożywi przestrzeń i sprawi, że stanie się ona wdzięcznym tłem dla zieleni. Złote przetarcia olśniewają żywym blaskiem, pozwolą więc na urokliwe wyeksponowanie dużych liści monstery, areki czy maranty, która stała się elementem wzorniczym kolekcji Moor.

Kolekcja Tori Take to delikatność gry światłocienia, która urzeka autentycznością i perfekcją. Idealnie odzwierciedla ona styl naturalny, w którym neutralne barwy ziemi zgodnie łączą się z organicznymi zjawiskami świata przyrody. Ich tajemniczość, nieoczywistość, wykraczanie poza znane i sprawdzone granice, intrygują i sprzyjają koncentracji.

Wzór inspirowany odbijającymi się na ścianie cieniami bambusowych gałązek, zaskakuje świeżością i efemerycznością. Żywy bambus w wiklinowej czy drewnianej donicy dopełni aranżacji i stanie się piękną ozdobą łazienki, kuchni czy wiatrołapu.

Naturalna oaza

Geometryczne wzory kolekcji Sedona, które finezyjnie łączą ze sobą złoto oraz czerń szlachetnego kamienia, wnoszą do pomieszczenia element fantazji o naturalnym pięknie. Subtelny połysk w stylu glamour rozświetla wnętrze, sprawiając, że można poczuć się w nim swobodnie i komfortowo.

Płytki Sedona, inspirowane naturą w jej klasycznej, wielobarwnej postaci, będą się świetnie prezentowały z delikatnymi roślinami, uwidaczniającymi proste kształty, takimi jak trawy, Chamedory czy Zielistki.

Boho natomiast to kolekcja stworzona przez Macieja Zienia, która przywołuje wspomnienia projektanta z Meksyku. Głębia koloru, nierównomierna powierzchnia, dopracowane detale płytek, natychmiast budzą skojarzenia z gęstymi lasami równikowymi o wyjątkowo bogatej florze, ożywczych odcieniach zieleni i tajemniczości. Płytki Boho to feeria barw ziemi i nieba, które opowiadają o życiodajnej sile płynącej wprost z natury.

Kwiaty o okazałych liściach, wyrastające z donic wykonanych z papieru, drewna czy ceramiki, udekorują wnętrze unikatowym pięknem. Z płytkami Boho od Grupy Tubądzin fikusy dębolistne oraz monstery stworzą wnętrze zapraszające do odpoczynku i twórczej zadumy.