Wielki format - mały problem. Tubądzin szkoli glazurników w 2021 roku

Wielki format - mały problem. Tubądzin szkoli glazurników w 2021 roku

31 marca 2021

Grupa Tubądzin jako pierwsza w Polsce zaczęła produkować wielkoformatowe płyty gresowe. Jest liderem jeśli chodzi o technologię produkcji i liczbę przeszkolonych fachowców. Podczas pandemii koronawirusa, ze względu na obostrzenia, firma udostępnia bogaty zasób materiałów online.

Eksperci firmy przeszkolili już ponad 5500 glazurników w kraju i za granicą, podczas około 350 szkoleń. Wiele edycji szkoleń „Wielki format – mały problem” pokazało, że wykonawcy nie muszą już się obawiać montażu wielkoformatowych (np. 120x240 cm) gresów. Specjaliści Grupy Tubądzin dzielą się podczas warsztatów doświadczeniami wielu lat obróbki i montażu płyt wielkoformatowych, prezentują na co szczególnie zwracać uwagę przy cięciu, klejeniu i montażu płyt. Odpowiadają także na wszelkie pytania i zachęcają do samodzielnych ćwiczeń i testowania różnych narzędzi do obróbki. Każdy fachowiec podczas szkolenia może spróbować popracować z wielką płytką.

Pandemia koronawirusa wymusiła jednak wstrzymanie bezpośrednich spotkań z fachowcami w formule warsztatowej, która łączyła w sobie teorię z praktyką. Eksperci Grupy Tubądzin przygotowali w tym czasie szkolenie w formie video dla wszystkich zainteresowanych.

Dla wszystkich fachowców Krzysztof Kulig, product manager i ekspert Grupy Tubądzin, z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej, przygotował 8-częściowy cykl, w całości poświęcony okładzinom ceramicznych. „Vademecum okładzin ceramicznych” to kompendium wiedzy nie tylko o podłożach pod płytki ceramiczne, różnych rodzajach okładzin, fugach, matach kompensacyjnych i dylatacjach. To także praktyczny przewodnik, pozwalający na profesjonalną wycenę prac glazurniczych, czy przybliżający temat płytek jako okładziny elewacyjnej i zastosowaniu ich na meblach.

Wszystkie części „Vademecum okładzin ceramicznych” znaleźć można pod adresem: https://www.tubadzin.pl/vademecum-okladzin-ceramicznych

Bardzo dużo przydatnych informacji znajduje się także na roboczej grupie „Wielki format – mały problem” na Facebooku, poświęconej tematyce wielkoformatowych okładzin ceramicznych. Fachowcy udzielają na niej wsparcia i porad technicznych oraz dzielą się informacjami o planowanych inicjatywach i szkoleniach. Można tam także znaleźć doświadczonego wykonawcę. 

Grupa Tubądzin otrzymuje na co dzień dziesiątki zgłoszeń od fachowców, pragnących pogłębić swoją wiedzę na temat montażu okładzin ceramicznych. Firma zachęca wszystkich wykonawców zainteresowani szkoleniami do zgłaszania takiej potrzeby do najbliższego punktu handlowego, oferującego wielkoformatowe płytki Tubądzin. Eksperci Grupy Tubądzin są w stałym kontakcie ze swoimi partnerami handlowymi, którzy również na bieżąco informują firmę o zapotrzebowaniu na tego typu warsztaty. Dzięki temu ustalany jest plan praktycznych szkoleń na cały rok. Szczegółowych informacji udziela także Krzysztof Kulig: k.kulig@tubadzin.pl

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne. Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Agata Grenda
Rzeczniczka prasowa Grupy Tubądzin
tel. kom. + 48 608 558 405
agata.grenda@tubadzin.pl