Wiosenna łąka. Kolekcje Grupy Tubądzin urzekają roślinnymi akcentami

Wiosenna łąka. Kolekcje Grupy Tubądzin urzekają roślinnymi akcentami

1 marca 2023

Rześki powiew porannego wiatru, eklektyzm barw i nowa energia przenikająca wszystko wokół. Wiosna to czas impresjonistycznych uniesień pełnych radości i subtelnego wdzięku, które znalazły swoje miejsce w kolekcjach Grupy Tubądzin. Roślinne motywy pozwolą zatrzymać wiosnę na dłużej.

Kwiaty kryją w sobie niezwykłą siłę. Ich niepowtarzalność i barwność zapewniają feerię estetycznych doznań, które warto wprowadzić do wnętrza. Bliskość natury w jej wiosennym wydaniu sprawi, że przestrzenie nabiorą świeżego blasku i uroku pachnącej łąki.

Kwiecistość pełna harmonii

Płytki ceramiczne z wzorami inspirowanymi wiosenną roślinnością, każdego dnia pozwalają przenosić się w błogie przestrzenie pełne kwiatów i ziół. Kolekcja Mild Garden od Grupy Tubądzin utrzymana jest w angielskim stylu i króluje w niej klasyczna prostota. Kremowy odcień płytek, na których znalazły się akwarelowe interpretacje kwietnej łąki, ujmuje spokojem oraz wyważeniem. Dzięki malarskiemu przedstawieniu roślin, wnętrze zyskuje na przestrzenności oraz naturalności. Dlatego płytki te sprawdzą się również w salonie, tworząc przyjazną, pełną sielskości enklawę.

Subtelne historie

Natura ma wiele odsłon. Szczególnie kwiaty, które zachwycają swoim wielowymiarowym pięknem – nie tylko barwami, ale też fascynującą budową. To właśnie ich kształty i precyzyjne detale stały się inspiracją dla kolekcji Rochelle, która wypełnia przestrzeń efemerycznymi makami. Projektanci TU_Kolektyw postawili na delikatne, czarne kontury i monochromatyczną kolorystykę, tworząc prawdziwe tapetowe dzieło sztuki. Uchwycili przy tym wszystkie stadia rozkwitu rośliny – od pączków po sam szczyt rozłożystości płatków.

W podobnej konwencji utrzymana jest linia Liberte, przywołująca obrazy magnolii. W jej przypadku kontury kwiatów zostały zarysowane białą kreską. Subtelne żyłki biegnące wzdłuż płatków odzwierciedlają niezwykłą szczegółowość kwiatu, jego precyzyjną budowę. Szare światłocienie sprawiają natomiast, że wzór nabiera głębi.

Obie kolekcje stworzą przestrzeń pełną pozytywnej energii, płynącej wprost z natury. Kreślarsko przedstawione kwiaty idealnie wpiszą się zarówno w styl nowoczesny, który ceni proste, geometryczne kształty, jak i naturalny, gdzie prym wiedzie piękno przyrody.

W tonacji zieleni

W wiosennej aranżacji wnętrz nie może zabraknąć zieleni. W kolekcji Unit Plus Reef znajdziemy niezwykle interesujący dekor, który powoli, taktownie, nabiera intensywności barw. Nietypowa struktura przyciągają wzrok i pozwala na zaaranżowanie interesującej, minimalistycznej przestrzeni, w której centralną dekoracją będą same płytki. Stonowana kolorystyka odzwierciedla rodzącą się do życia przyrodę, która powoli, taktownie nabiera intensywności. Wiosna kojarzy się z delikatnością i witalnością. Młode pąki kwiatów w pastelowych odcieniach przywołują wspomnienia łąk, powoli budzących się z zimowego snu. Ich naturalne piękno oszałamia niezliczonymi kolorami i kształtami, które chciałoby się zatrzymać w pamięci jak najdłużej. Z kolekcjami Grupy Tubądzin obrazy te można przenieść do własnego domu, kreując własną wiosenną łąkę.


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Edyta Bąk,

specjalista ds. Public Relations

tel. + 48 601 322 440, e-mail: e.bak@tubadzin.pl