ZJAWISKOWE KOLEKCJE CERAMIKI TUBĄDZIN NAGRODZONE PERŁAMI CERAMIKI

ZJAWISKOWE KOLEKCJE CERAMIKI TUBĄDZIN NAGRODZONE PERŁAMI CERAMIKI

21 marca 2022

Architekci, projektanci i dystrybutorzy nagrodzili kolekcje Boho i Sophisticated kreacji Macieja Zienia oraz kolekcję Macchia. Produkty Grupy Tubądzin zostały docenione za piękne, wyróżniające się wzornictwo, bogactwo elementów oraz za kunszt detali i dekoracji.

16 marca w Warszawskim Domu Technika NOT, odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursu Perły Ceramiki UE 2021, który organizowany jest od 2004 r. przez kwartalnik „Wokół Płytek Ceramicznych”. Partnerem wydarzenia jest także firma CAD Projekt K&A, a honorowym mecenasem Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Perły Ceramiki UE cieszą się dużą popularnością wśród producentów płytek ceramicznych i są pozytywną rekomendacją dla dystrybutorów oraz klientów. Konkurs składa się z trzech etapów. Osoby związane z projektowaniem, wzornictwem czy architekturą nominują na poszczególnych szczeblach wybrane kolekcje, a następnie typują zwycięzców. W tym roku trzy kolekcje Ceramiki Tubądzin – Boho, Sophisticated, Macchia – zwyciężyły w aż pięciu kategoriach.

Bardzo się cieszymy z nagród dla naszych kolekcji. Dla Grupy Tubądzin zawsze najważniejsza jest piękne wzornictwo, bogactwo wzorów, dekoracji i najwyższa jakość wykonania. Nasze możliwości technologiczne są obecnie jednymi z najbardziej zaawansowanych w Europie, co zostaje docenione przez architektów, dystrybutorów i klientów na całym świecie. Kunszt produkcji to wielka przewaga, ale produkty Ceramiki Tubądzin to także wyróżniający się design na najwyższym światowym poziomie. Od lat współpracujemy z wybitnymi projektantami. Nasza współpraca z Maciejem Zieniem trwa już 13 lat i praktycznie każda z jego nowości zdobywa uznanie środowiska i podbija serca miłośników dobrego wzornictwa. Mamy też niezwykle utalentowany zespół projektowy TU_Kolektyw. Naszą misją jest tworzyć piękno, które nie przemijamówi Amadeusz Kowalski, wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin, który w imieniu firmy odebrał Perły Ceramiki UE 2021.

Kolekcja Boho otrzymała laur Perły Ceramiki 2021 oraz Perły Ceramiki Architektów – użytkowników CAD Decor. Została doceniona za bogactwo i różnorodność wzorów oraz kolorów, które dają nieograniczone możliwości aranżacyjne wnętrza. Najnowsza propozycja Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin powstała z inspiracji motywami etnicznymi oraz barwami ziemi. Kolekcja łączy proste formy z oryginalnym rękodziełem, dając artystyczną swobodę i niewymuszoną lekkość ekspresji. Spokojna tonacja kolorystyczna, przechodząca od klasycznej bieli przez intensywną czerń, aż do dżinsowego odcienia błękitu tworzy eklektyczne wnętrze bliskie naturze.

Perła Ceramiki 2021 i Perła Ceramiki Dystrybutorów 2021 przyznana została kolekcji Sophisticated również kreacji Macieja Zienia. Tym razem jury zachwyciło się detalami i dekoracyjnymi elementami, w szczególności ciemnozieloną kolorystyką płytek z motywem palmety oraz sześcioramienną złotą rozetą. Dopełnieniem kolekcji jest marmur, który pojawia się tutaj w dwóch odsłonach – klasycznej, biało-szarej wersji i w formie czarnego szklanego dekoru z zieloną żyłką. Całość dodaje wnętrzu modnego i eleganckiego charakteru.

Uznanie zyskała także kolekcja Macchia, inspirowana śródziemnomorskim terazzo. Intrygująca paleta barw sprawia, że płytki o wzorze lastryko to zupełnie nowe spojrzenie na włoską klasykę. Duże fragmenty kamyków tworzą wyraźną, dynamiczną strukturę. Przypominają szlachetny, gładko wypolerowany kamień, który odbija światło, dzięki czemu powierzchnia mieni się subtelnym blaskiem na tle głębokiego matu.


Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2020 firma sprzedawała swoje produkty do 70 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Kontakt dla mediów:

Tomasz Korowczyk

Rzecznik Prasowy Grupy Tubądzin

tel. + 48 601 322 440

tel. + 48 42 710 37 78

e-mail: t.korowczyk@tubadzin.pl