Jak łączyć ze sobą kolory płytek na ścianach?

Łączenie kolorów na ścianach w łazience pomoże w aranżacji wnętrza, o jakim marzysz. Istnieje wiele sposobów na zestawienie ze sobą płytek o różnych barwach i wzorach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie zasady obowiązują przy wyborze odpowiedniej kolorystyki do łazienki, zachęcamy do lektury naszego artykułu. Wyjaśniamy w nim, jak łączyć ze sobą poszczególne barwy, aby stworzyły spójną całość.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak połączyć ze sobą dwa kolory na ścianie w łazience,
  • jak zaaranżować wnętrze w kolorowych barwach,
  • jakie meble i dodatki sprawdzą się w aranżacji kolorowej łazienki.

Odpowiednie łączenie kolorów na ścianach w łazience, a także dobór właściwych mebli, dodatków czy akcesoriów kąpielowych nada pomieszczeniu charakteru. Istotne jest, aby przy wyborze aranżacji kierować się nie tylko ustalonymi zasadami, ale też indywidualnymi preferencjami.

Jedną z podstawowych zasad przy łączeniu kolorów jest korzystanie z koła barw, pozwalającego na dobór pasujących do siebie tonów. Narzędzie przedstawia okrąg z podziałem na barwy podstawowe, pośrednie i skrajne. Kolory, które znajdują się na przeciwległych stronach koła, są względem siebie komplementarne i mogą być wykorzystane przez Ciebie do stworzenia kontrastu. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje łączenia kolorów na ścianach w łazience.

Aranżacja wnętrz – kolory ścian w odcieniach bieli i błękitu

Jeśli chcesz łączyć kolory na ścianach w łazience, możesz postawić na zestawienie ze sobą bieli i błękitu. To popularna i bardzo elegancka kombinacja. Biel jest jasną barwą symbolizującą czystość i prostotę. Z kolei błękit kojarzy się z niebem i wodą, dzięki czemu wprowadza do wnętrza harmonię i spokój. Marzy Ci się wyszukana aranżacja łazienki? Postaw na kolekcję Blue Stone, gdzie błękit doskonale łączy się z bielą i tworzy wyrafinowane wnętrze.

Niebieskie liście odbijające się w tafli wody tworzą ciepły, śródziemnomorski klimat. Dekory ze złotymi przetarciami podkreślają elegancki styl wnętrza. Kombinacja płytek z kolekcji Blue Stone w odcieniach bieli i błękitu może być stosowana na ścianach, np. z umywalką lub wanną. Dobrym pomysłem jest również wybór białej armatury i błękitnych dodatków, dzięki którym cała aranżacja będzie w pełni spójna.

Łączenie kolorów na ścianie – aranżacja wnętrza w zieleni i złocie

Kolejną propozycją łączenia kolorów na ścianie jest zestawienie ze sobą zieleni, beżu i złota. Taka aranżacja tworzy elegancką i harmonijną paletę kolorów. Zielenie symbolizują naturę, świeżość i spokój, beże kojarzą się z naturalnymi materiałami i ciepłem, a złoto dodaje wytworności i blasku. Jeśli zdecydujesz się na projekt łazienki w stylu naturalnym – wybierz płytki ceramiczne z kolekcji Tissue.

Postaw na trawertyn, w ciepłych odcieniach beżu, który uspokaja i koi zmysły. Możesz przełamać go płytkami w kolorze eleganckiej butelkowej zieleni. Zestawiając całość ze złotymi, migoczącymi dodatkami, dodasz aranżacji wyrazistości i charakteru. Łączenie kolorów na ścianie, tj. zieleni, beżu czy złota, możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Wybór należy do Ciebie!

Aranżacja wnętrza – kolorowe meble i dodatki

Naszą ostatnią propozycją łączenia kolorów na ścianie jest zestawienie ze sobą różnych odcieni beżu i barwnej ceramiki. To doskonała opcja dla osób, które lubią ciepłe i stonowane wnętrza, jednak chcą też postawić na pomieszczenie z charakterem. Takie połączenie pozwala stworzyć piękny i wyjątkowy efekt wizualny. Z kolorową armaturą – umywalką, wanną, prysznicem czy toaletą świetnie będą współgrały płytki z kolekcji Moor, które zachwycają swoją delikatnością.

Duże płaszczyzny kafli z kolekcji Moor wypełnione zostały subtelnym roślinnym wzorem. Jego misterna struktura pięknie zdobi wnętrze zaprojektowane w naturalnym stylu. Z kolei beżowe płytki położone na ścianach lub na podłodze sprawią, że łazienka będzie spójna.

Znasz już nasze propozycje łączenia kolorów na ścianach w łazience. W zależności od Twoich preferencji wybierz zestawienie, które najbardziej przypadło Ci do gustu. Postaw na jedną z prezentowanych kolekcji płytek i dodaj swojemu wnętrzu charakteru.