Aranżacja biało-szarej łazienki – zobacz jak łączyć jasne i ciemne kolory płytek

Łazienka w odcieniach szarości kojarzy się przede wszystkim z pomieszczeniem zachowanym w stylu industrialnym. Surowe wykończenie w barwach szaro-białych można jednak w łatwy sposób przełamać, wykorzystując inspiracje estetyką skandynawską, dalekowschodnią, a nawet… modnym ostatnio stylem urban jungle. Zobacz, jak stworzyć biało-szarą aranżację łazienki w 3 niekonwencjonalnych odsłonach.

Odcienie szarości i bieli są wykorzystywane przez projektantów wnętrz przede wszystkim wtedy, kiedy celem jest stworzenie oszczędnej w wyrazie aranżacji zapewniającej klimat błogiego odpoczynku i niczym niezmąconego relaksu. Jak się okazuje, mogą one okazać się znakomitym tłem do zbudowania intrygujących wystrojów łazienkowych. I wcale nie chodzi o uzupełnianie wnętrza łazienki nowymi rozwiązaniami jak słuchawki-deszczownie czy rubinowa woda w kranie. Co się za tym kryje?

Łączenie nieoczywistych faktur – kolekcja Integrally

Aranżacje łazienkowe w szarości i bieli mogą wydawać się jednolite i mało urozmaicone. Jeśli nie masz ochoty wprowadzać do niej dodatkowych odcieni, poeksperymentuj z fakturą płytek łazienkowych. Gładkie powierzchnie zastąp chropowatą strukturą płytek, np. z kolekcji Integrally.

Wykończenia z tej linii inspirowane są cementem z wtrąceniami drobnych płatków. Przyjrzyj się strukturze płytek z kolekcji Integrally i zobacz, jak intrygująco może wyglądać połączenie bieli i odcieni grafitu. Dodatkowo możesz urozmaicić aranżację łazienki dekorami patchworkowymi oraz akcesoriami w stylu skandynawskim – np. białym krzesłem z drewnianymi nóżkami, tak jak na zaprezentowanej wyżej stylizacji łazienki.

Tubądzin, kolekcja Integrally:

Zestawienie form geometrycznych, czyli kolekcja Horizon

Ciekawym urozmaiceniem monochromatycznej aranżacji łazienki może być także zestawienie różnych form płytek. Zestawienie podłużnych listew i płytek z nieco mniej rozległymi dekorami będzie stanowić nowoczesną i interesująca całość.

Warto pokusić się o kontrastowe połączenie horyzontalnych płytek inspirowanych naturalnym trawertynem i mozaiki w kształcie heksagonów (sześcianów). Takie wykończenia znajdziesz np. wśród płytek z kolekcji Horizon. Dodatkowo można także pobawić się zestawieniami elementów połyskujących i matowych, co uwypukli ciekawą strukturę wykończenia.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić biało-szarą aranżację łazienki, można wykorzystać w niej pasujące do zestawienia odcienia ivory i ciemnego grafitu akcesoria nawiązujące do sztuki Dalekiego Wschodu. Posąg buddy, lampa inspirowana orgiami czy egzotyczna roślina sprawią, że łazienka będzie wyglądać nietuzinkowo, a może zamieni się nawet w Twoją prywatną przestrzeń zen.

Tubądzin, kolekcja Horizon:

Jedna ściana, dwa odcienie – kolekcja Organic Matt

Projekty łazienek w odcieniach bieli i szarości można urozmaicić, nie tylko wykorzystując różne kolory na przeciwległych ścianach. Aranżacje wnętrz łazienkowych można podzielić w sposób nieoczywisty – wizualne załamania przestrzeni można przeprowadzić… na środku ściany.

Jak to zrobić? Wykorzystaj płytki w odcieniu surowej bieli i stwórz dzięki nim jasny „korytarz” na jeden ze ścian. Po bokach – także na prostopadłych ścianach – połóż płytki z grafitowego kamienia (np. z kolekcji Organic Matt). Całość zyska ascetyczny, a zarazem nowoczesny wygląd. Surową aranżację łazienki oparta na matowych płytkach możesz nieco złagodzić, dodając do wystroju donice z zielonymi roślinami.

Tubądzin, kolekcja Organic Matt: