Ciemna łazienka w kilku odsłonach - zainspiruj się!

Urządzanie łazienki zazwyczaj kojarzy się z aranżacją przestrzeni bazującą na jasnych barwach – bieli, beżu lub ewentualnie szarości. Warto jednak zauważyć, że architekci i projektanci wnętrz coraz częściej proponują inne pomysły aranżacyjne – modne stają się ciemne łazienki. Są one wyjątkowo eleganckie i można je urządzić w wielu stylach. W naszym artykule znajdziesz podpowiedzi, jak zaaranżować ciemną łazienkę, aby była gustowna, ale nie przytłaczająca.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak urządzić niewielką ciemną łazienkę,
  • w jaki sposób urozmaicić wnętrze ciemnej łazienki,
  • dlaczego w ciemnej łazience tak ważne jest światło.

Łazienka w ciemnych kolorach kojarzy się z luksusem i elegancją. Takie wnętrze przyciąga wzrok, sprawia wrażenie niezwykle prywatnego. Ciemne łazienki sprawdzą się zarówno w mieszkaniach, jak i domach. Wystarczy dokładnie zaplanować ich aranżację i połączyć stylistycznie z wystrojem reszty pomieszczeń. Dowiedz się, jakie kafelki oraz dodatki wybrać do dużej oraz małej ciemnej łazienki.

Ciemna łazienka – urządzamy niewielkie wnętrze

Mała ciemna łazienka może być niezwykłym i atrakcyjnym wnętrzem. Aby osiągnąć aranżacyjną doskonałość na niewielkiej powierzchni, używając przede wszystkim ciemnych kolorów, należy dokładnie przemyśleć wystrój. Przede wszystkim ciemne barwy nie powinny oznaczać głębokiej czerni, a raczej ciemnoszary kolor, jedynie wpadający w czarny odcień. Doskonałe płytki o wyciszonych kolorach znajdziesz w kolekcji Grand Cave, która doskonale sprawdzi się w Twojej niedużej ciemnej łazience.

Łazienka z ciemną podłogą oraz ścianami powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby wyposażenie przełamywało dominujący kolor płytek. Dlatego zdecyduj się na jasne meble oraz delikatne drewniane dodatki. Dzięki temu wnętrze będzie nie tylko eleganckie, ale też przytulne. Wybierz niezbędne wyposażenie, aby nie przytłoczyć tego niedużego wnętrza. Pamiętaj o ciepłym oświetleniu, które będzie się doskonale komponować z błyszczącymi ciemnoszarymi kafelkami.

Jak urozmaicić wnętrze ciemnej łazienki?

Ciemna łazienka nie musi być urządzona jedynie w szarościach i czerniach. Dobrym rozwiązaniem są także ciemnoniebieskie i butelkowozielone płytki, a także kafle inspirowane marmurem z delikatnymi, niejednolitymi zdobieniami. Warto też pomyśleć o urozmaiceniu wnętrza ciemnej łazienki. Sięgnij po złote dekory, które znajdziesz w kolekcji Sophisticated Macieja Zienia.

Zdecydowane kolory, biżuteryjne zdobienia i wykorzystanie inspiracji szlachetnymi kamieniami – to wszystko składa się na kolekcję, która sprawi, że Twoja łazienka będzie wyglądać wyjątkowo elegancko i luksusowo. Meble w stylu glamour, jasne kafle na podłogach oraz butelkowozielone płytki ze złotymi dekorami dadzą spektakularny efekt. Ciemna łazienka zostanie subtelnie rozjaśniona, jednak nadal to eleganckie, ciemne barwy będą wiodły prym w jej wystroju.

Dlaczego w ciemnej łazience tak ważne jest odpowiednie światło?

Niezależnie od tego, czy Twój pokój kąpielowy ma dostęp do światła dziennego, czy możesz liczyć jedynie na sztuczne oświetlenie, jeśli decydujesz się na urządzenie łazienki w ciemnych kolorach, powinieneś wykorzystać blask płytek. Jeśli wybierzesz np. czarne kafle z delikatnym białym ożyłowaniem, jak np. płytki z kolekcji Regal Stone, użyj ich piękna do rozświetlenia ciemnego wnętrza.

Kluczem do stworzenia wyjątkowego wnętrza w ciemnej łazience jest dobór oświetlenia. Ważna jest nie tylko ciepła barwa światła, ale też lampy, które będą stanowić ozdobę. Ich kształt także wpływa na to, w jaki sposób światło pada na płytki – niektóre lampy mogą stworzyć na błyszczącej powierzchni kafli świetlne wzory, sprawiając, że ciemna łazienka zyska niezwykłe oblicze. Pamiętaj, że przy czarnych kaflach warto zdecydować się na ciepłe żółte światło, które w połączeniu np. ze złotymi dodatkami całkowicie odmieni Twój pokój kąpielowy.

Niezależnie od tego, jak zaprojektujesz swoją ciemną łazienkęciemna podłoga, jasne ściany lub całkowicie na odwrót, a może wybierzesz jednolitą czerń, niezwykle ważny jest każdy detal: dobór dodatków, a także wyposażenia. Dzięki temu możesz uzyskać eleganckie wnętrze nieprzytłaczające ciemną barwą.