Czy płytki sprawdzą się na podłodze w salonie? Poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem każdego domu. Tu bowiem spędzamy czas nie tylko z rodziną, ale też z zaproszonymi gośćmi. W salonie odbywają się także wszystkie ważne przyjęcia i uroczystości. Warto więc zadbać, aby przestrzeń ta była nie tylko funkcjonalna, ale też miła dla oka. Jedną z decyzji, które musisz podjąć, urządzając salon, jest wybór podłogi. Pamiętaj, że nowoczesne podłogi do salonu to nie tylko panele, ale również ceramika. Dlaczego warto zdecydować się na podłogę w salonie wyłożoną płytkami? Przeczytaj nasz artykuł!

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego płytki są lepszym rozwiązaniem niż naturalne materiały,
  • czy płytki mogą pełnić funkcje dekoracyjne.

Salon w płytkach to rozwiązanie, które wydaje się niecodzienne. Większość z nas decyduje się raczej na klasyczne panele bądź dywany i wykładziny. Podłoga do salonu wyłożona ceramiką może być doskonałym elementem podkreślającym styl Twojego pokoju dziennego. A to wszystko dzięki niezwykłym kafelkom z pieczołowicie zaprojektowanych kolekcji naszej marki. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na podłogi z płytek nawet w salonie!

Płytki czy panele w salonie? Dlaczego ceramika to najlepsze rozwiązanie?

Po pierwsze – funkcjonalność. Wybierając podłogę w salonie trzeba pomyśleć o sposobie jej użytkowania i pielęgnacji. Jest to przestrzeń, w której będzie koncentrować się życie towarzyskie. Podłoga jest narażona na ścieranie, zabrudzenia a także uszkodzenia. Dlatego warto wybrać opcję trwałą, łatwą w pielęgnacji, a także zapewniającą komfort użytkowania. Z całą pewnością płytki ceramiczne w salonie spełnią wszystkie te kryteria.

Przede wszystkim – w przeciwieństwie do drewna czy kamienia naturalnego – są one odporne na działanie środków chemicznych. Dzięki temu można je dokładnie wyczyścić ze wszelkich zabrudzeń, nie niszcząc jednocześnie powierzchni płytek. Nie trzeba także poświęcać dodatkowego czasu na ich żmudną konserwację.

Podłogi gresowe w salonie, np. te z kolekcji Marmo d’Oro, są także doskonałym rozwiązaniem, jeśli planujesz ogrzewanie podłogowe, ponieważ kafle bardzo dobrze przewodzą ciepło. Stąpanie po ciepłych płytkach jest przyjemne – mogą więc z powodzeniem zastąpić nawet dywan.

Podłoga w salonie wyłożona płytkami – czy może być ładna?

Czasy, w których wybór palety kolorystycznej płytek gresowych był ograniczony, już dawno minęły. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby ceramika podłogowa wyglądała tak, jak sobie wymarzysz. Może być inspirowana drewnem, kamieniami szlachetnymi, takimi jak np. marmur, a także wyróżniać się nietuzinkowymi wzorami. Podłoga drewniana połączona z płytkami? To też doskonałe rozwiązanie – wszystko zależy od Twojego gustu, potrzeb i wyobraźni. Możesz również zdecydować się na płytki, których design inspirowany jest drewnem, jak np. te z kolekcji Boho Macieja Zienia.

Pamiętaj, że ściany i podłogi w salonie powinny być dopasowane do stylu, według którego urządzasz wnętrze. Jeśli decydujesz się na pokój dzienny w stylu glamour, dobrym wyborem będą płytki inspirowane elegancką kratą, jak np. te z kolekcji Timeless. Zarówno biało-czarna krata, jak i mlecznobiałe kolory gresów doskonale sprawdzą się w tego typu wnętrzu. Jeśli natomiast Twoim marzeniem jest salon urządzony w sposób nowoczesny bądź industrialny, warto postawić na ceramikę, która jest inspirowana pięknem surowego kamienia, jak np. płytki z kolekcji Grand Cave.

Zarówno płytki podłogowe jak panele, jak i te przypominające kamień są znacznie bardziej praktycznym wyborem niż naturalne materiały. Są trwalsze, łatwiejsze w pielęgnacji, a także tak samo – a niekiedy nawet bardziej – estetyczne.