Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Mała łazienka kojarzy się z pomieszczeniem, w którym spędzamy tylko tyle czasu, ile jest to konieczne. W tak niewielkiej przestrzeni nie ma mowy o relaksie. Czy jednak zawsze musi tak być? Okazuje się, że odpowiednio urządzona mała, niska łazienka może być doskonałym miejscem do odpoczynku. Wystarczy tylko zaaranżować ją w odpowiednich kolorach oraz stylu. Jak optycznie powiększyć małą łazienkę? Podpowiadamy!

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego biała łazienka to doskonały sposób na powiększenie wnętrza,
  • czy warto używać płytek z trójwymiarową teksturą,
  • jak wprowadzić kontrasty do niewielkiej łazienki.

Niezależnie od tego, czy masz malutką łazienkę na poddaszu, czy po prostu niewielki pokój kąpielowy, możesz z powodzeniem sprawić, że będzie on wyglądać na bardziej przestronny niż jest w rzeczywistości. Nie musisz też rezygnować z ozdobnego charakteru tego wnętrza. Jak zatroszczyć się o optyczne powiększenie łazienki, a jednocześnie zadbać o to, żeby była doskonale urządzonym pomieszczeniem, które będzie cieszyć oko? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, które porady sprawdzą się w Twoich wnętrzach.

Optyczne powiększenie łazienki – jasne barwy

Nie ma lepszego sposobu na to, jak powiększyć łazienkę bez burzenia ścian i realnego zwiększania metrażu, jak wykorzystanie jasnych barw. Pomóc może zwykłe malowanie, aby jednak osiągnąć spektakularny i naprawdę zadowalający efekt, warto zdecydować się na położenie płytek. Doskonałym wyborem będą te z kolekcji All In White.

Ogromną zaletą tych kafli jest ich różnorodność przy zachowaniu spójnej barwy. Wzory zaczerpnięte z natury oraz piękne organiczne struktury sprawią, że nawet małe wnętrze będzie wyglądać zjawiskowo. Subtelne zdobienia urozmaicą aranżację. Kafle te warto połączyć z rozproszonym światłem, które doda wnętrzu delikatnej, jasnej poświaty.

Optyczne powiększenie małej łazienki za pomocą tekstur? To możliwe!

Nie tylko całkowicie białe barwy i proste struktury płytek są dobrym wyborem do optycznego powiększenia małej łazienki. Doskonale sprawdzą się bowiem także odcienie szarości przechodzące w niezwykle jasną, delikatnie zieloną barwę. Takie płytki o niecodziennej, wzorzystej strukturze znajdziesz w kolekcji Curio.

Kafle te są wyjątkowe nie tylko ze względu na nietypową, jasną i ciepłą kolorystykę, ale też dzięki ich strukturze. Odpowiednio użyte dekory dodają wnętrzu dynamiki i sprawiają, że wydaje się ono znacznie bardziej przestronne. To sprawi, że wnętrze łazienki będzie wyglądać niezwykle świeżo i nowocześnie, a także wyda się większe.

Jak powiększyć małą łazienkę przy użyciu kontrastów?

Chęć optycznego powiększenia małej łazienki nie oznacza, że musisz całkowicie rezygnować z ciemniejszych kolorów. Musisz jednak pamiętać, aby nie decydować się na głębokie czernie, a także aby odpowiednio wyważyć proporcje między jasną a ciemniejszą barwą płytek. W kolekcji Coma znajdziesz kafle o ciepłym, niemal białym kolorze, połączone ze zniewalającym granatem, przypominającym morskie głębiny. Takie połączenie wywoła pozytywne skojarzenia optyczne, które sprawią, że pomieszczenie wyda się większe.

Trójwymiarowe dekoracje kafli z tej kolekcji w połączeniu z kontrastami dadzą doskonały efekt, a także urozmaicą wystrój wnętrza. Dodatkowo, jeśli wyłożysz ściany naprzemiennie jasnymi i ciemniejszymi płytkami, niski sufit w małej łazience będzie sprawiał wrażenie znacznie wyższego.

Tak urządzony pokój kąpielowy z pewnością nie będzie wydawał się już mały. Optyczne powiększenie łazienki jest możliwe przy użyciu nie tylko klasycznych, białych kafli. Nie musisz więc rezygnować z fantazyjnie urządzonego wnętrza!