Jak urządzić łazienkę w stylu etno?

Styl etno to odzwierciedlenie różnorodności kultur, tradycji i sztuki z najodleglejszych regionów świata. Dzięki niemu zaaranżujesz ciepłe wnętrze pełne egzotyki i unikalnego charakteru. W tym artykule dowiesz się, czym jest styl etno, a także, w jaki sposób możesz go zastosować w swojej łazience, aby stworzyć harmonijne i inspirujące miejsce przeznaczone do relaksu.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest styl etno,
  • jak zaaranżować łazienkę w stylu etno.

Urządzając łazienkę w stylu etno, warto postawić na przemyślane połączenia kolorystyczne, tradycyjne materiały oraz unikalne dodatki. Styl ten pozwala również na swobodne łączenie ze sobą różnych elementów. Nie bez znaczenia jest także dbałość o detale, od których zależeć będzie ostateczny wygląd wnętrza. Zobacz, jakie kolekcje płytek od Grupy Tubądzin wybrać, aby zaprojektować łazienkę w stylu etno.

Styl etno – esencja kultury i tradycji

Styl etno to połączenie różnorodnych wzorów, kolorów i tekstur inspirowanych kulturą danego regionu. Charakteryzuje się on naturalnością oraz dbałością o detale. Kluczowymi elementami każdej aranżacji są ceramika, drewno, kamień, tkaniny, a także bogata paleta barw, często inspirowana lokalną florą i fauną.

Łazienka w stylu etno – jak ją urządzić?

Co w stylu etno odgrywa kluczową rolę? Oczywiście kolory. Wybierz ciepłe odcienie ziemi, takie jak beże, brązy, pomarańcze czy czerwienie. W kwestii płytek doskonałym wyborem będzie kolekcja Goldgreen o neutralnej kolorystyce i charakterystycznych etnicznych wzorach.

Inspiracją dla stworzenia kolekcji była egzotyczna kultura, moda oraz wschodnie rzemiosło. Płytki w kolorach ziemi doskonale odzwierciedlają związek z naturą w wydaniu etno.

Piękny styl etno

Styl etno w łazience to także materiały, które nadadzą wnętrzu ciepła i autentyczności. Możesz wybrać przykładowo bambus, drewno, czy kamień. Naturalne surowce dodadzą pomieszczeniu nie tylko estetyki, ale także przytulności. Kolekcja Boho zaprojektowana przez Macieja Zienia będzie doskonałym uzupełnieniem wnętrz.

Orientalne wzornictwo i etniczne faktury były inspiracją do stworzenia płytek z kolekcji Boho. Aranżując łazienkę, wybierz szafki z drewna, wiklinowe kosze czy rustykalne regały, które będą doskonałym uzupełnieniem etnicznego wnętrza.

Styl etno - baza

Kolekcja Timeless pozwoli Ci wprowadzić do pomieszczenia wzory geometryczne, które są jednym z wyznaczników stylu etno. Ponadczasowe, brytyjskie wzornictwo doskonale wpisze się w tak urządzoną łazienkę.

Wybierz kolekcję Timeless, dzięki której odkryjesz istotę ponadczasowego piękna stworzoną przez Macieja Zienia. Aranżacja oparta o subtelny rysunek kamienia oraz uniwersalną kolorystykę pozwoli zaprojektować łazienkę w stylu etno. Stonowany odcień herbaty z mlekiem doskonale odda naturalność wnętrza.

Styl etno w łazience to przede wszystkim detale, które są kluczowe, dlatego doskonałym uzupełnieniem wnętrza będą ręcznie haftowane ręczniki, drewniane ozdoby czy plecione dywaniki. Rośliny doniczkowe również zadbają o etniczny klimat Twojego pomieszczenia. Wybierz jedną z prezentowanych kolekcji, dzięki której zaaranżujesz łazienkę w stylu etno.