Jasne czy ciemne? – stwórz wnętrze pełne unikatowego szyku

Jasna łazienka to popularny wybór wśród dekoratorów wnętrz. Białe płytki są dość łatwe w utrzymaniu w czystości i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Ciemna aranżacja łazienki z kolei pozwala na zbudowanie atmosfery domowego spa i zdecydowanie wyróżnia się spośród innych. Na obie propozycje trzeba mieć jednak określony pomysł. Sprawdź 3 sposoby na urządzenie białej i ciemnej łazienki.

Biała łazienka brzmi jak prosty plan na aranżację wnętrza, ale w rzeczywistości taki wystrój powinien być równie mocno przemyślany, jak w przypadku wykorzystania wyrazistszych kolorów. Łazienka całkowicie skąpana w bieli może bowiem… znużyć monotonią. Z kolei ciemne płytki łazienkowe wpisują się w ściśle określone estetyki wnętrzarskie, m.in. styl japoński kojarzony z dalekowschodnimi technikami relaksacyjnymi. Ciemne, matowe powierzchnie są obecnie wykorzystywane również w jednym z najciekawszych trendów wnętrzarskich – stylu new nordic.

Tubądzin, kolekcja Unit Plus:

Nietypowa biała łazienka, czyli wzór marmurowy

Już postanowione: łazienka ma być jasna, ale… nienudna. Aby nie dopuścić, by do aranżacji wkradła się niepożądana monotonia, warto sięgnąć po dodatkowe materiały lub desenie. Na topie od kilku sezonów są wzory przypominające marmur. Wystarczy spojrzeć na profile wnętrzarskie na Instagramie, by zobaczyć, jak dobrze utrzymuje się ten niegasnący trend.

Gdzie szukać takich wykończeń? Marmurowe płytki łazienkowe znajdziesz m.in. w kolekcji Serenity. Połyskujące, z delikatnymi żyłkami inspirowanymi naturalnym kamieniem wpisują się w klimat nowoczesnej, a jednocześnie luksusowej łazienki. Jasne płytki Serenity wystarczy już tylko dopełnić listwami łazienkowymi o odcieniu miedzianym lub rose gold. Do aranżacji będą pasować także akcesoria z ciemnego szkła, np. buteleczki przypominające dawne pojemniki aptekarskie.

Tubądzin, kolekcja Serenity:

Jasne płytki z kolorystycznym akcentem – florystyczne wzornictwo w łazience

Szukasz pomysłu na aranżację, która wprowadzi do Twojej łazienki niezobowiązujący, a nadal wyjątkowy, nowoczesny styl? Chcesz, by wnętrze było utrzymane w jasnej tonacji? Zainspiruj się aranżacją wykorzystującą kolekcję Unit Plus.

Na trzech ścianach łazienkowych połóż białe, jednolite płytki o satynowym wykończeniu. Natomiast na czwartej (lub też na wyznaczonym fragmencie jednej z powierzchni) podejmij wyzwanie aranżacyjne i ułóż kolorowe płytki patchworkowe w wybrany przez siebie sposób. Dodatkowo ten śródziemnomorski motyw sprawi, że aranżacja łazienki „nabierze oddechu”.

Tubądzin, kolekcja Unit Plus:

Ciemne płytki do łazienki – z czym je zestawić?

Czarny, przydymiony niebieski, grafit czy stal – ciemna tonacja płytek łazienkowych sprawia, że wystrój wnętrza nabiera wyrafinowanego i nietuzinkowego charakteru. Spójrz na przykład na aranżację w odcieniu przełamanego szarością granatu z kolekcji House of Tones. Inspiracja głębinami oceanu, wzbogacona złotymi akcentami w postaci listew łazienkowych i akcesoriów, pozwoli Ci zyskać klimat luksusowego domowego spa.

Tubądzin, kolekcja House of Tones:

Dla niezdecydowanych – połącz ciemne i jasne płytki łazienkowe

Nie wiesz, czy zdecydować się na jasną, czy na ciemną aranżację łazienki? Zestaw obie inspiracje. W ten sposób uzyskasz głębię wystroju wnętrza. Projektanci rekomendują także połączenie odmiennych formatów płytek. Skontrastuj zatem jasne płytki bazowe, ułożone w poziomie, z grafitową heksagonalną mozaiką.

Taką propozycję znajdziesz w aranżacji z kolekcji Horizon, która jest nowoczesną interpretacją stylu orientalnego. Płytki łazienkowe Horizon możesz uzupełnić także szklanymi akcesoriami oraz dekoracjami w postaci roślin i metalowego oświetlenia.

Jak widać, jasne i ciemne płytki łazienkowe pozwalają na stworzenie wielu różnorodnych aranżacji. W trakcie projektowania nowoczesnych wnętrz warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na odcienie wykończenia, ale także na jego fakturę. Sprawdź, jak łączyć różne faktury płytek.